zpravy

Studenti Gymnázia Vídeňská v Brně podpořili vybudování dětského hospice výstavou

10. 12. 2021

(čtk) Studenti Gymnázia Vídeňská v Brně výstavou v prostorách školy podpořili projekt dětského hospice, který připravuje nezisková organizace Dům pro Julii. Výstava ukazuje budoucí podobu hospice. Cílem je zároveň zvýšit povědomí o problematice nevyléčitelně nemocných dětí. "Pro hodně lidí je toto téma tabu. Nechtějí poslouchat, že tu jsou vážně nemocné děti, které umřou,“ řekla Lucie Kobzíková z organizace Dům pro Julii. 

S iniciativou přišel studentský parlament Gymnázia Vídeňská. "Chtěli jsme před Vánoci udělat dobrou věc a provést sbírku. Bohužel by to bylo organizačně náročné, tak náš učitel Jindřich Svoboda přišel s nápadem na spolupráci s Domem pro Julii," uvedl předseda studentského parlamentu Matyáš Opletal.

Panely zobrazují jednotlivá patra hospice. V přízemí bude jídelna, sklady a kanceláře pro zdravotníky, psychology i sociální pracovníky. V druhém patře budou pokoje pro klienty se vstupem do vnitřního atria, v tom posledním pak pokoje pro rodiče. Stavět by se mělo začít na jaře příštího roku v Brně na Kociánce.

Organizace Dům pro Julii aktuálně pomáhá asi deseti rodinám, za kterými dojíždí domů, kde poskytuje pečovatelské a zdravotnické služby. Rodiny si tak mohou najít více času na sebe, protože péče o vážně nemocné dítě je mimořádně náročná.

Rodiny se také někdy potýkají s tím, že pojišťovny nehradí všechny náklady, které nesou. "Tato péče je specifická tím, že se stará o nevyléčitelně nemocné děti. Trpí tím celé rodiny a těm se snaží Dům pro Julii pomáhat. Naše funkce je, abychom nachystali zákony a přiměli pojišťovny ke spolupráci," uvedl senátor a absolvent Gymnázia Vídeňská Roman Kraus (ODS).

Prostředky na stavbu hospice získává Dům pro Julii z různých zdrojů včetně fondů EU a komunitního financování. Město Brno poskytlo pozemek pro stavbu. Projekt podporují také umělci, ve prospěch projektu vystoupili například zpěváci Bára Basiková nebo Xindl X.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  polartraver.jpg
  anketa
  Měl by stát zavést minimální laťku úspěšnosti u jednotných přijímacích zkoušek na SŠ?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  37%
  32%
  30%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2022 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz