počkejte prosím, zpracovávám data

Univerzita Palackého hledá zajímavé projekty, vyhlásila Podnikavou hlavu

22. 4. 2024


(čtk) Olomoucká univerzita chce i letos ocenit zajímavé podnikatelské nápady a záměry z řad studentů a začínajících nebo zkušených podnikatelů. Podpořit je hodlá v soutěži Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Kromě sdílení zkušeností a konzultací získá vítěz 50 000 korun do startu podnikání nebo slevu na roční pronájem kanceláře. Do 15. ročníku se mohou zájemci hlásit do 20. května.

Soutěž Podnikavá hlava pomáhá studentům UP a začínajícím podnikatelům odstartovat vlastní byznys a oslovit investory. "Z dotazníkového šetření, které jsme realizovali na jaře 2023, vyplynulo, že 25 procent studentů UP chce po ukončení studia podnikat. Soutěž Podnikavá hlava je ideální příležitost, jak si nechat zhodnotit podnikatelský záměr, seznámit se s podnikatelskou komunitou Olomouckého kraje a naučit se prezentovat svůj nápad před investory," uvedl ředitel VTP UP Petr Kubečka.

V posledních letech své podnikatelské záměry odevzdávají do soutěže dvě desítky zájemců, v prvních ročnících jich bylo až šest desítek. Do finále soutěže, které se uskuteční 7. června, postoupí deset soutěžících. Ti představí své projekty před odbornou porotou, která vybere ten nejlepší z nich. Další informace najdou zájemci na webu soutěže.

Do loňského 14. ročníku soutěže se přihlásilo 23 soutěžících, z nichž deset postoupilo do finále. Vítězný projekt vsadil na možnosti umělé inteligence. Student informačních technologií na UP Samuel Jašík uspěl s aplikací 2short.ai, - jednoduchý nástroj pro tvůrce obsahu umožňuje přetvořit již existující videa a podcasty do atraktivních krátkých klipů, a zrychlit tak získávání odběratelů.

Úspěšným projektem z předchozích ročníků soutěže je například také aplikace FESTADA usnadňující chov ovcí, dětská herna JáSám nebo projekt Asistent na blízku,. Porota už hodnotila také nápady jako je vytvořit virtuální hřbitov pro zvířata, pořizovat obrazy DNA, organizovat filmové párty pro děti či péct z jedlého papíru reklamu na chléb.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům a za její existenci zájemci dosud přihlásili zhruba 400 projektů. Do minulých ročníků se zapojili zástupci mladé a střední generace, ale i důchodci.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny