počkejte prosím, zpracovávám data

Čelákovice plánují rozšířit ZUŠ do budovy Fontány, připravují její rekonstrukci

14. 11. 2022


(čtk) Čelákovice chystají rozšíření základní umělecké školy (ZUŠ) do budovy Fontány v Rybářské ulici. Současné prostory ve Vašátkově ulici nejsou dostatečné, prostor chybí hlavně tanečnímu a literárně-dramatickému oboru. Městští radní schválili v září studii na rekonstrukci Fontány, příští rok nechá město připravit projektovou dokumentaci. Stavební úpravy by mohly začít v roce 2024, řekl starosta Josef Pátek (ODS).

"Objekt jsme koupili před rokem a aktuálně je v něm ubytováno zhruba 30 ukrajinských uprchlíků," řekl Pátek. Po rekonstrukci by v nové budově měly být taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.

Základní uměleckou školu v Čelákovicích zřizuje město. Letošní školní rok do ní nově nastoupilo téměř 190 dětí, celkem dochází do čtyř oborů více než 850 dětí, nejvíce do hudebního oboru. Ten zajišťuje čelákovická ZUŠ také v Zelenči a Jirnech.

Ve Středočeském kraji je přes 60 ZUŠ, z nichž 13 zřizuje kraj, kolem 50 obce a města.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny