počkejte prosím, zpracovávám data

Žáci budou v soutěži Moravskoslezského kraje točit videa o vysněných profesích

23. 10. 2022


(čtk) Žákům základních a středních škol má pomoci s výběrem povolání nová soutěž Každý job má svou hvězdu, kterou vyhlásil Moravskoslezský kraj. Týmy žáků v ní mají v krátkých videích představit své vysněné profese, sdělila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

"Chceme, aby se neformálním a zábavným způsobem zamysleli nad nejrůznějšími povoláními, a získali tak představu, co která profese obnáší. Pedagogové navíc získají cenný nástroj pro kariérové poradenství: Mohou žákům představit jednotlivé profese jejich očima," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Stanislav Folwarczny (ODS).

Soutěž je určena pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. "Podmínkou soutěže je, aby dvou- až čtyřčlenný tým žáků společně natočil video v délce maximálně tří minut, ve kterém originálním způsobem představí vybranou existující profesi. Volba profese není nijak omezena," uvedla Birklenová.

Podrobnosti o soutěži a registrační formulář najdou zájemci na internetových stránkách krajského úřadu. Hotová videa musí poslat do konce listopadu na adresu hvezdna.prace@gmail.com. O vítězi bude rozhodovat komise, která bude hodnotit originálnost ztvárnění a schopnost zaujmout. Nejlepší týmy mohou jako odměny získat například poukazy na laser game či únikové hry nebo elektroniku.

"Soutěž poskytuje ideální prostor pro spolupráci s pedagogy, kariérovými poradci či rodiči při hledání odpovědí na otázky k volbě povolání," uvedl Folwarczny.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny