počkejte prosím, zpracovávám data

Český Brod spustil tendr na stavbu první budovy svazkové školy s 13 třídami

3. 4. 2023


(čtk) Dobrovolný svazek obcí Český Brod a Doubravčice vyhlásil tendr na firmu, která postaví jednu ze dvou částí nové svazkové základní školy. Vznikne dostavbou pavilonu se 13 třídami u školy v Žitomířské ulici v Českém Brodě. Zcela novou budovu pak mají postavit v nedalekých Doubravčicích. Vybudování svazkové školy vyjde celkem na 1,3 miliardy korun, českobrodská část předběžně na 493 milionů korun. Většinu nákladů svazek uhradí z dotace, přispěje i devět okolních obcí, ze kterých budou školu využívat, řekl starosta Tomáš Klinecký (Lepší Brod).

V obou budovách se počítá s celkem 27 kmenovými učebnami pro 810 žáků. "Pro pavilon v Českém Brodě jsme právě vyhlásili tendr na zhotovitele, pokud půjde vše dobře, chceme v létě předat staveniště a hotové by to mohlo být v roce 2025," řekl Klinecký. Stavba doubravčické části, která zahrne i kompletní školní infrastrukturu, má začít v roce 2025. "Tady se aktuálně vybírá zhotovitel projektové dokumentace, otevření je plánované na konec roku 2027," doplnil starosta.

Český Brod a obec Doubravčice kvůli společnému postupu uzavřely takzvaný dobrovolný svazek obcí. S dalšími devíti obcemi podepsaly rámcovou smlouvu. "Podle ní mají uhradit investiční příspěvek v celkové výši 240 milionů korun, které budou postupně spláceny podle postupu výstavby," řekl Klinecký. Díky příspěvku mají v budoucí škole rezervovaný určitý počet míst.

Zhruba polovina žáků v českobrodských školách nyní dojíždí z okolních obcí. V sedmitisícovém Českém Brodě jsou dvě základní školy. Budovu v Žitomířské ulici nyní navštěvuje zhruba 670 dětí. V Doubravčicích s téměř 1000 obyvateli základní škola není. Nová škola má zajistit 810 míst s 27 kmenovými učebnami, 13 jich má být v Českém Brodě a 14 v Doubravčicích.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny