počkejte prosím, zpracovávám data

Mladoboleslavští zastupitelé schválili záměr převzít od příštího roku ZUŠ

26. 4. 2022


(čtk) Mladá Boleslav by měla od příštího roku do své správy převzít provoz základní umělecké školy. Záměr převodu na svém včerejším jednání schválili zastupitelé města. Současný zřizovatel, kterým je Středočeský kraj, nabídl v loňském roce převod těch ZUŠ, které nesídlí v prostorách kraje, do správy několika obcím a městům. Minulý týden jej například schválili zastupitelé v Poděbradech.

"Statutární město Mladá Boleslav naváže na práva a závazky, které vyplývají z pracovně právních vztahů a ze vztahů vůči zákonným zástupcům dětí, které jsou přihlášeny k docházce," sdělil  za magistrát Pavel Šubrt. Schvalování záměru se obešlo bez diskuse.

Zastupitelé schválili vznik příspěvkové organizace města, pod kterou by měla umělecká škola od ledna 2023 fungovat.

Tři obory ZUŠ v Mladé Boleslavi navštěvuje téměř 1000 žáků, kapacita by se do budoucna mohla zvýšit. Škola má pobočky v Dobrovicích a Bělé pod Bezdězem. Obě obce mají zájem na zachování uměleckých škol ve svých prostorách a na dalším chodu by se měly podílet například poskytnutím slev na nájemném v obecních budovách.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny