počkejte prosím, zpracovávám data

Jihomoravský kraj spouští web pro ukrajinské žáky vybírající střední školu

20. 4. 2022


(čtk) Jihomoravský kraj spouští od středy web, který pomůže ukrajinským žákům s výběrem střední školy. Dostupný je na odkazu www.vyberskoly.cz/ua. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Stránky poskytnou v ukrajinštině informace, aby se žáci a jejich rodiče v novém prostředí rychle zorientovali a zároveň se seznámili se službami kariérního poradenství. Ukrajinci prchají ze své země kvůli napadení Ruskem.

Zájemci najdou na webu přehled středních škol s kontakty, schéma českého vzdělávacího systému, podrobnosti k procesům před studiem i při studiu. "Důležitou součástí bude i nabídka služeb kariérních poradců, a to nejen formou osobních konzultací, ale i prostřednictvím informačních webinářů zaměřených na možnosti studia na středních školách," uvedla Knotková.

Podle hejtmanova náměstka Jiřího Nantla (ODS) je cílem aktivit umožnit ukrajinským žákům nastartovat novou budoucnost v naší zemi a zvýšit jejich šance na dobrou kariéru i v podmínkách, do kterých je dostala ruská agrese. "Snažíme se jim jejich začátky v novém prostředí co nejvíce usnadnit. Věřím, že k tomu výrazně přispěje, když najdou všechno podstatné uceleně a srozumitelně na jednom sdíleném místě," řekl Nantl.

Kraj připravil nabídku s Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM). Pomoc naváže na jazykové kurzy pro středoškoláky, které centrum poskytuje prostřednictvím svých lektorů z vynuceně uzavřených zahraničních českých center. "Naše organizace mimo jiné dlouhodobě provozuje česká centra v zahraničí, jedním z nich je i České centrum na Charkovské univerzitě O. M. Beketova. Současně máme rozsáhlé zkušenosti v oblasti služeb kariérového rozvoje a dlouhodobě spolupracujeme se školami v regionu. Proto nám přišlo přirozené ve spolupráci s našimi partnery rozšířit spektrum služeb, které již poskytujeme, o tuto aktuálně potřebnou pomoc," uvedl ředitel centra Miloš Šifalda.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny