počkejte prosím, zpracovávám data

Jablonec zvýšil příspěvek na pobyty nejmenších dětí na příměstských táborech

7. 3. 2023


(čtk) Jablonec nad Nisou bude opět přispívat na prázdninové pobyty předškoláků a žáků prvních tříd základních škol na příměstských táborech. Příspěvek se vzhledem k inflaci zvýšil. V minulosti dávala radnice stokorunu na den, už loni magistrát zvýšil příspěvek na 130 korun a stejně může dostat rodina i letos. Na týdenní pobyt tak může rodina získat na dítě 650 korun, řekla náměstkyně primátora Jana Hamplová.

Příspěvek poskytuje město prostřednictvím zapsaných organizací, které péči o děti zajišťují. Na magistrátu se mohou registrovat do konce března. V minulosti jich bývaly zhruba dvě desítky. "Jedná se o tradiční službu rodičům, kteří jsou o prázdninách v práci a nemohou se o své děti postarat v době, kdy jsou zavřené mateřské školy, doplnila Hamplová. V rozpočtu na to má město vyčleněno tradičně kolem 200 000 korun.

Mateřské školy v Jablonci jsou o prázdninách uzavřené šest týdnů. "Aby si pracovníci mohli vybrat dovolenou a zároveň toto období využíváme k opravám. Pro školy a školky je stavební sezona velmi omezená," doplnila náměstkyně. Tři týdny o prázdninách podle ní péči o děti zajišťuje Dům dětí a mládeže Vikýř, v dalších třech týdnech mohou rodiče umístit dítě na příměstský tábor a náklady jim částečně pokryje dotace města.

Příspěvek na prázdninové příměstské tábory radnice poskytuje od roku 2009. "Byl to projekt v rámci prorodinné politiky, chceme se k větší podpoře rodin zase vrátit," dodala náměstkyně primátora.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny