počkejte prosím, zpracovávám data

Praha bude pokračovat v systému podpory Pražanů ve školství

15. 8. 2023


(čtk) Praha bude pokračovat v systému podpory rodin s dětmi, který zastupitelstvo schválilo loni v červnu jako takzvaný balíček okamžité pomoci Pražanům. Rozhodli o tom pražští radní. Město zároveň ponechá městským částem část peněz určených na program pro jiné účely ve školství. Systém zahrnuje například stravné a školkovné zdarma.

Pomoc ve školství zahrnuje stravné zdarma pro děti a žáky ve veřejných a církevních mateřských, základních a středních školách. Rodiče dětí z ohrožených rodin rovněž nemusí hradit školkovné, školné v základních uměleckých školách a družiny.

Podle materiálu z původně určených peněz zbylo asi 253,7 milionu korun, vyčerpáno bylo pouze asi 12,3 milionu korun. Polovinu ze zbylé částky tak magistrát ponechá městským částem, které by je mohly podle radního pro školství Antonína Klecandy (STAN) využít na jakýkoliv neinvestiční účel v oblasti školství, jako například obědy, školy v přírodě, využití školního psychologa nebo jakékoliv školní pomůcky. Systém je založený na čestném prohlášení rodičů, že jsou ve finanční nouzi.

"Dosavadní čerpání balíčku jasně ukazuje, že tento systém není zneužívaný. Dovedu si představit, že v některých městských částech, kde je vyšší koncentrace ohrožených rodin, by mohlo být čerpání balíčku větší," uvedl lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. "Otázkou je, zda radnice a školy tuto možnost dostatečně komunikují," dodal.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny