počkejte prosím, zpracovávám data

Ministerstvo vypíše výzvy na podporu základních škol z evropských peněz

1. 11. 2022


(čtk) Základní školy v Česku budou moci žádat o evropské dotace na zkvalitnění zázemí pro výuku. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dnes vypíše dvě výzvy, ve kterých budou moci jednotlivé školy získat na své projekty až 50 milionů korun. Celkem by mělo do rozvoje odborných učeben základních škol zamířit až 8,2 miliardy Kč ve třech výzvách.

Aktuální výzvu, ve které je pro školy připraveno 3,2 miliardy korun, plánoval resort vypsat už koncem září. Po kritice, že termín připadá na období těsně po komunálních volbách, kdy ještě nejsou ustavena nová obecní zastupitelstva, resort termín posunul. Zástupci ministerstva, krajů a obcí se také počátkem října dohodli na úpravách parametrů výzvy.

Limit výdajů, o které bude moci škola žádat, bude nově od tří milionů do 50 milionů Kč. Původně MMR počítalo s limity od pěti do 35 milionů Kč. Školy v méně rozvinutých regionech budou mít nárok na podporu 90 procent, v takzvaných přechodových regionech bude o deset procentních bodů nižší.

Mezi méně rozvinuté regiony patří podle ministerstva mimo jiné Ústecký, Karlovarský, Zlínský či Moravskoslezský kraj. Takzvaným přechodovým regionem je pak například Středočeský, Plzeňský a Jihočeský kraj nebo Kraj Vysočina.

Pro projekty menších obcí je podle MMR určena výzva přes Místní akční skupiny, v níž bude spolufinancování ze strany Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) ve výši 95 procent. Tuto výzvu plánuje ministerstvo vyhlásit do konce roku.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny