počkejte prosím, zpracovávám data

Škoda Auto VŠ je první soukromou vysokou školou s institucionální akreditací

22. 1. 2024


(čtk) Mladoboleslavská Škoda Auto Vysoká škola je první soukromou vysokou školou, která získala takzvanou institucionální akreditaci. O jejím udělení rozhodla Rada Národního akreditačního úřadu na svém zasedání minulý čtvrtek, sdělil ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka. Akreditaci škola získala pro bakalářské studijní programy ekonomického vzdělávání.

Vysoké školy, které mají takzvanou institucionální akreditaci, si mohou samy rozhodovat o vzniku, zrušení a úpravách studijních programů. Tuto akreditaci zavedla novela vysokoškolského zákona schválená v roce 2016. První univerzity ji získaly v roce 2018. Vysoké školy, které tento typ akreditace nemají, žádají o rozhodnutí o studijních programech Národní akreditační úřad. Doposud získaly tuto akreditaci podle Smrčky jen veřejné vysoké školy.

"Škoda Auto Vysoká škola získala institucionální akreditaci v oblasti vzdělávání ekonomické obory pro bakalářský typ studijních programů,“ napsal Smrčka. Institucionální akreditace se uděluje ze zákona na dobu platnosti deseti let.

K udělení institucionální akreditace musí vysoká škola splňovat řadu podmínek. Vedle kvalitního akademického sboru a významných výsledků vědy a výzkumu je to také nejméně deset let trvání výuky příslušného oborového zaměření. Škola musí mít také funkční systém zajišťování kvality vzdělávací, tvůrčí a dalších s nimi souvisejících činností a také systém vnitřního hodnocení kvality.

Na mladoboleslavské Škoda Auto Vysoké škole studuje v bakalářských a magisterských programech zhruba 1200 studentů. Vedle technických nabízí také ekonomické obory. Škola funguje od roku 2000. Nové vzdělávací centrum budovala škola zhruba rok. Nové centrum by mělo sloužit také pro vzdělávání veřejnosti, například kroužkům pro děti nebo přednáškám pro veřejnost. Získání institucionální akreditace bylo jedním z dlouhodobých strategických cílů školy.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny