počkejte prosím, zpracovávám data

HaDivadlo chystá přehlídku „HaDivadlo hrou“ pro zájemce o téma vzdělávání divadlem a v divadlech

23. 2. 2024 | Komerční sdělení


V termínu 12.–14. března 2024 připravuje brněnská scéna HaDivadlo přehlídku neformálního vzdělávání v divadle. Představí různorodé vzdělávací aktivity HaDivadla a nabídne prostor k diskuzi o vzdělávacím potenciálu divadla. V plánu je program určený všem zájemcům, který je volně přístupný a z velké části zdarma. Součástí bude i sekce pouze pro profesionály, ať už stávající či budoucí, z oblasti neformálního vzdělávání.

Beseda po představení v HaDivadlo. Foto Ivo Dvořák

HaDivadlo se dlouhodobě zaměřuje na oblast vzdělávání v divadle a rozšiřování možností diváckého zážitku. V současné době nabízí širokou škálu vzdělávacích aktivit určených jak pro veřejnost, tak pro školy. Společně s týmem lektorů připravuje úvody před představením a moderované besedy s tvůrčím týmem. Je možné navštívit i další speciální programy, třeba tzv. divácká ladění či Senior kavárnu. Školám pak nabízí rozborové semináře, zážitkové workshopy nebo program na míru pro konkrétní třídu.

HaDivadlo rovněž již pátým rokem organizačně zajišťuje Klub mladých diváků Brno zacílený na mladé dospělé a popularizaci divadla. KMDB pomáhá mladým orientovat se na divadelní mapě a zapojeno je do něj mnoho nejen brněnských divadel. Kromě toho pořádá zájezdy, workshopy, přednášky a setkání, na nichž mají mladí diváci možnost společně diskutovat o divadelní tvorbě, historii i divadelní praxi.

Nápad na přehlídku vzdělávacích aktivit vznikl s přibývajícím množstvím dotazů od profesionálů v této oblasti, zda by se do HaDivadla mohli přijet podívat a inspirovat se. Za běžného provozu se ale zřídkakdy stane, že by se v krátkém časovém úseku konalo větší množství tohoto typu programu. Proto se v HaDivadle rozhodli zorganizovat přehlídku, během níž své vzdělávací aktivity představí v co největší šíři.

Senior kavárna v HaDivadle. Foto Terezie Fojtová

Bohatý třídenní program přehlídky HaDivadlo hrou začne 12. března, kdy bude možné navštívit tři druhy doprovodného programu k představení Požár v šťastném Rakousku, a to Senior kavárnu, dramaturgický úvod a besedu po představení. Hlavní den přehlídky 13. března během dopoledne představí ve Dnu otevřených dveří své vzdělávací programy přímo od jejich organizátorů. Na odpoledne je pak plánována zážitková exkurze po divadle či náhled do hodiny dramatického kroužku Divadelní třída CED. Následující den 14. března bude věnovaný sdílení zkušeností mezi profesionály, ale i zájemci z řad diváků a nadšenců do vzdělávání. Večer se odehraje představení Moravský kras, které bude opět obohaceno o doprovodné události. Podrobný program lze najít na webových stránkách divadla.

Řada vzdělávacích a doprovodných aktivit v HaDivadle vznikala záměrně metodou pokus-omyl a brněnským divadelníkům se tak podařilo vybudovat bohatý a udržitelný doprovodný program ke své inscenační činnosti. Přehlídka vzdělávání tedy může sloužit jako prostor pro sdílení a podněty z oblasti divadelního vzdělávání, u nějž je často potřeba experimentovat. Divadlo je navíc skvělým nástrojem pro zkoumání světa a tak je přirozeným prostorem pro edukaci. Práce na porozumění sobě samému, s druhými navzájem i světu kolem je dnes snad ještě důležitějším úkolem než kdy v minulosti.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny