počkejte prosím, zpracovávám data

Do prvních ročníků českobudějovické VŠTE nastoupila tisícovka studentů

21. 9. 2022


(čtk) Přibližně tisíc studentů prvního ročníku zahájilo akademický rok na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE). O studium usilovalo více zájemců, ale několik stovek jich neuspělo v přijímacím řízení, řekl mediální zástupce VŠTE Zdeněk Zuntych.

"Jednoznačně se orientujeme na zvyšování kvality, prohlubování znalostí. Chceme, aby naši absolventi měli co nejlepší uplatnění, pracovali v oboru, který studují, rychle se adaptovali a přinášeli podnikům a institucím očekávaný efekt. A na to je musí škola dobře připravit," uvedl rektor Vojtěch Stehel.

VŠTE nabízí magisterské programy Strojírenství, Logistika, Pozemní stavby, Podniková ekonomika a Znalectví. Mezi bakalářskými jde o programy Strojírenství, Technologie a řízení dopravy, Pozemní stavby, Podniková ekonomika, Business analytik a Řízení lidských zdrojů. Škola má nyní přibližně 3500 studentů.

"Současné studijní programy s potřebným zaměřením pro region naplňují naše poslání. Proto je ani neplánujeme příliš rozšiřovat, spíše doplňovat. Je tu velký tlak na robotizaci, průmysl 4.0. To se významněji projeví už v příštím roce díky Národnímu plánu obnovy," uvedl rektor.

Na přelomu října a listopadu se na VŠTE uskuteční Týden přednášek, v němž v jednotlivých předmětech vystoupí odborníci z praxe. Podle rektora jde o další krok k propojování teoretické výuky s praxí. Studenti tím získají představu o tom, kde mohou svoji praxi absolvovat. VŠTE vznikla v Českých Budějovicích roce 2006, je to veřejná vysoká škola neuniverzitního typu.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny