počkejte prosím, zpracovávám data

Poděbrady začnou stavět novou tělocvičnu u ZŠ T.G.M. zřejmě až příští rok

20. 2. 2023


(čtk) Stavba nové tělocvičny u základní školy T. G. M. v Poděbradech na Nymbursku začne zřejmě až příští rok. Projektant vybraný loni v březnu odstoupil od smlouvy a město hledá nového. Současná tělocvična nevyhovuje velikostí ani technickým stavem, město ji dá zbourat a postaví novou. Stavba s odhadovaným rozpočtem ve výši zhruba 80 milionů korun měla začít letos na podzim. Novinářům to řekl starosta Jaroslav Červinka.

"Museli jsme rychle vypsat nové výběrové řízení a s tím, co odstoupil, jsem uzavřeli dohodu o vzájemném vyrovnání," řekl Červinka. Město podle něj část rozpracované dokumentace využije. "Pokud půjde vše dobře, začne se s bouráním staré tělocvičny příští léto," doplnil Červinka. Architektonická studie je podle něj kvalitní a neočekává problémy s úřady.

Základní školu T.G.M. v Poděbradech navštěvuje zhruba 800 dětí. Novou tělocvičnu by kromě dětí mohly využívat například i sportovní kluby ve městě. V letošním rozpočtu města šlo o jednu z největších investic. Město letos hospodaří s rozpočtem s výdaji téměř 421 milionů korun.

Vedení města rovněž začalo s přípravou stavby třetí základní školy na Žižkově, která by měla sloužit 800 až 900 dětí. Podle Červinky vyjde stavba školy zhruba na půl miliardy korun. Letos město nechá vypracovat studii a vyhlásí soutěž na zhotovení projektové dokumentace. "Do konce příštího roku bychom mohli mít stavební povolení a začátek stavby pak vidím na roky 2026 až 2027," řekl Červinka.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny