počkejte prosím, zpracovávám data

Rychvald zahájil stavbu školního pavilonu, přeplněné škole má umožnit rozvoj

11. 3. 2024


(čtk) Město Rychvald na Karvinsku zahájilo výstavbu nového školního pavilonu za téměř 40 milionů korun. Jedná se o největší a nejdůležitější investici v novodobé historii města, sdělil za rychvaldskou radnici Vladislav Sobol. Stavba má podle něj přeplněné škole umožnit další rozvoj. Do města se totiž začaly stěhovat mladé rodiny s dětmi, a počet žáků tak v posledních letech stoupl ze 450 na skoro 700.

V novém pavilonu bude osm učeben, sociální zařízení či šatny. Postaví ho firma Fichna - Hudeczek Stavba z Píště na Opavsku. Stavba by měla být hotova do konce února příštího roku. "Výsledkem bude navýšení kapacity školy, obnovení odborných učeben a zkvalitnění podmínek pro vzdělávání našich dětí, což je pro nás to nejdůležitější," uvedla rychvaldská starostka Dagmar Pížová (ANO).

Nárůst počtu žáků v uplynulých letech přinesl problémy s kapacitou školy. "Aby bylo kde učit, museli jsme udělat spoustu změn. Učíme teď v prostorách školní družiny, kde jsou dopoledne žáci a odpoledne družina, což je organizačně docela náročné," uvedl ředitel školy Daniel Cigánek.

Škola zrušila některé odborné učebny, například na zeměpis, dějepis a hudební či výtvarnou výchovu. Ze všech jsou teď kmenové třídy. "Ale i tak jsme na hraně a nové kmenové učebny už nemáme kde brát, protože pokud bychom donekonečna ubírali odborné učebny, projevilo by se to na kvalitě výuky. A z některých prostor, například z učebny chemie nebo informatiky, se ani běžné třídy udělat nedají," uvedl Cigánek.

Škola počítá s tím, že letošní školní rok ukončí o dva týdny dříve, přičemž pro žáky prvních tří ročníků zajistí provoz školní družiny i v dopoledních hodinách. Do té doby se budou provádět venkovní stavební práce, které provoz školy nijak neovlivní.

Od září se pak vyučování některých tříd prvního stupně přesune do náhradních prostor v centru Rychvaldu, například do budovy základní umělecké školy, domu dětí a mládeže, kulturního domu či školní družiny a jídelny. Město nyní vše konzultuje s hygieniky a před zahájením výuky prostory upraví.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny