počkejte prosím, zpracovávám data

AŘZŠ: Závada nového digitálního systému pro přijímací zkoušky na střední školy vyvolala rozruch

5. 2. 2024


Nový digitální přihlašovací systém pro přijímací zkoušky na střední školy, známý pod názvem DiPsy, se ve čtvrtek 1. února potýkal s technickými problémy, které znemožnily jeho spuštění. Tento výpadek nečekaně zasáhl žáky i jejich rodiče, kteří na systém spoléhali. Chyba byla naštěstí odstraněna a od pozdních pátečních hodin systém funguje hladce. Poskytuje intuitivní, přehledné prostředí, které odpovídá požadavkům moderní doby. Rodiče i žáci snad důvěru k systému opět naleznou.

Dle prezidenta AŘZŠ, ing. Luboše Zajíce: "Bylo velice důležité, aby systém byl uveden do provozu co nejdříve a aby se předešlo dalším komplikacím pro všechny zúčastněné strany." K tomu došlo již 2. února ve večerních hodinách, tudíž AŘZŠ netrvá na prodloužení termínu podávání přihlášek.

„Je škoda, že příprava celého systému nemohla začít dříve a proběhnout standardním způsobem. Přesto se CERMATu podařilo vytvořit nástroj, který (pokud bude fungovat) usnadní celý proces přijímacího řízení jak žákům a jejich zákonným zástupcům, tak i středním školám,“ dodává prezident AŘZŠ.

„AŘZŠ nadále podporuje myšlenku digitalizace přijímacího řízení a jiných procesů, které mohou snížit administrativní zátěž škol a je připravena podpořit veškeré iniciativy, které usnadní realizaci tohoto cíle," uzavírá L. Zajíc.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny