počkejte prosím, zpracovávám data

Last call pro školy, učitele a ředitele: přihlaste třídu do akce Pěšky do školy

5. 9. 2022 | Komerční sdělení


Do letošního ročníku akce Pěšky do školy se zatím zapojilo přes 230 českých i moravských škol, tedy na 60 000 dětí. Školy mohou svou registraci k šestému ročníku akce na podporu chůze stále ještě zaslat. Akce splňuje cíle Udržitelného rozvoje OSN (SDGs) a respektuje sektorové priority jednotlivých vládních resortů v rámci předsednictví ČR v EU, především energetické úspory, změny klimatu i globální zdraví.  

Do výzvy, která letos proběhne v rámci Evropského týdne mobility od 16. září 2022, se mohou registrovat celé školy, jednotlivé třídy nebo týmy kamarádů či sousedů. Jednotlivé třídy i jednotlivci mezi sebou poté budou soutěžit o zajímavé ceny. Do školy se děti mohou i letos vydat nejen kompletně pěšky, ale i na kole či koloběžce. Pro dojíždějící z větších vzdáleností se počítá s možností, kdy pěšky ujdou jen část cesty.  

Školáci mají díky aktivní dopravě do školy nejen možnost poznat okolí školy, zlepšit si fyzickou i psychickou kondici, ale také si užít socializační prvek celé akce. Právě ten se kvůli zvyšujícímu trendu vození dětí do škol zcela vytrácí. Ambasadorkami letošního ročníku projektu jsou herečka Lenka Krobotová a alpská lyžařka Šárka Strachová.

Web projektu s výzvou pro školy i jednotlivce

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny