počkejte prosím, zpracovávám data

Konference o výuce venku přiblíží téma wellbeingu

21. 3. 2023 | Komerční sdělení


Pobyt v přírodě přináší úlevu od stresu a navozuje pocit pohody u dospělých i u dětí. I proto spolu wellbeing a učení venku úzce souvisejí. Jaké aktivity připravit, aby se děti všestranně rozvíjely? Jaký vliv má pobyt venku na proces učení? Pokud vás zajímají odpovědi nejen na tyto otázky, nadělte si na Den učitelů 28. března vzdělávací konferenci. Pořádá ji v Praze Nadace Proměny Karla Komárka.

Wellbeing a výuka venku patří k sobě

Hlavní téma konference nepřišlo náhodou. Začlenění wellbeingu do vzdělávání je jedním ze strategických cílů MŠMT. Dobře navržená školní zahrada přináší prvky, které vnitřní prostor školy nemůže nikdy poskytnout. Nabízí potravu pro všechny smysly, prostor pro tvoření s volným materiálem a dostatek podnětů pro volnou hru.

Venkovní prostředí posiluje vztahy mezi dětmi i vztah žáků k učiteli, prohlubuje důvěru dětí k dospělým a motivuje pedagogy k práci. Děti vede ke spolupráci a umožňuje mezigenerační a genderově nespecifickou hru. Pohoda je důležitá pro všechny, učení jde díky ní mnohem lépe.

Wellbeingu a pozitivnímu dopadu venkovního učení na rozvoj sociálního, kognitivního a fyzického potenciálu u dětí a u pedagogů se bude věnovat panelová diskuze, která zahájí druhý konferenční blok. Povede ji Petr Holík, komunikační expert projektu Fakta o klimatu. Workshopy konference se budou věnovat mnoha dalším tématům, třeba roli architekta ve školní zahradě.

Konference je určená pro pedagogy, vedoucí pracovníky ve školství, zástupce zřizovatelů nebo architekty a designéry. Pokud si chcete prohlédnout prvky vhodné pro venkovní výuku přímo v terénu, máte možnost zúčastnit se den před konferencí exkurze do tří vzorových školních zahrad. Na YouTube zadejte heslo „skolnizahrady“, abyste mohli sledovat i sérii inspirativních videí Národního pedagogického institutu ČR. Ten představuje příběhy těchto zahrad a přináší konkrétní tipy do výuky.

Jak se na konferenci přihlásit?

Navštivte webovou stránku bit.ly/konferencezahradahrou, na které si můžete koupit vstupenky. Sledujte také facebookovou událost Zahrada hrou, kde sdílíme informace a zajímavosti. Samotná konference začíná v 9 hodin v Praze-Vršovicích v místní kulturní křižovatce VZLET. Program končí v 18 hodin. Těšíme se na vás!

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny