počkejte prosím, zpracovávám data

Novým ředitelem Cermatu se stal odborník na IT Miroslav Krejčí

12. 9. 2022


Novým ředitelem Cermatu se dnes stal odborník na kybernetickou bezpečnost a informační systémy Miroslav Krejčí. Do funkce ho jmenoval ministr školství Vladimír Balaš (STAN), informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Bývalá ředitelka Cermatu Michaela Kleňhová skončila v jeho čele v květnu poté, co ji kvůli nespokojenosti s řízením a hospodařením organizace odvolal bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN). Cermat je organizací ministerstva školství, má na starosti zejména státní maturity a jednotné přijímací zkoušky.

Krejčí je podle Balaše člověk s mnohaletými zkušenostmi z informatiky a kybernetické bezpečnosti. Za jeho úkol ve střednědobém horizontu označil ministr elektronizaci státní maturity a jednotných přijímacích zkoušek. "Neméně důležitým úkolem nového ředitele bude ale také zajištění hladkého průběhu státních maturit a jednotných přijímacích zkoušek na jaře 2023," řekl.

Krejčí je absolventem elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického. Od roku 2005 působil na policejním prezidiu, kde se podílel na provozu centrálních informačních systémů a zabýval se veřejnými zakázkami IT a řízením projektů spolufinancovaných z EU. Pracovní zkušenosti sbíral rovněž jako projektový manažer v pražské Nemocnici Na Homolce. S ministerstvem školství spolupracoval v posledním roce na veřejných zakázkách na informační technologie. Jako expert se podílel na posouzení stávajících ICT řešení pro organizaci státních maturit a jednotných přijímacích zkoušek a byl členem pracovní skupiny k dalšímu směřování státních zkoušek, uvedla Lednová.

Vedením Cermatu byl po odvolání Kleňhové dosud pověřen Milan Štábl, který v druhé polovině srpna odešel z funkce náměstka ministerstva školství pro IT a veřejné zakázky. Na rezignaci z funkce náměstka se dohodl s Balašem kvůli tomu, že spolupracoval s poradcem Luďkem Šteffelem, jedním z obviněných v kauze Dozimetr. Právě kvůli kontaktům s jiným obviněným ze stejné kauzy rezignoval na konci června i Balašův předchůdce Gazdík.

Do výběrového řízení se podle informací ministerstva ze začátku srpna přihlásilo sedm lidí. Balaš tehdy uvedl, že Cermat by měl do budoucna při plnění svých úkolů více spolupracovat s ministerstvem i Českou školní inspekcí a Národním pedagogickým institutem. "Těch důvodů, proč je potřeba propojit Cermat s těmi dalšími institucemi, je celá řada. Myslím si, že je nepřijatelné, aby to, co se učí na školách v České republice, určoval Cermat," řekl. Poukázal na to, že testy od Cermatu ovlivňují obsah vzdělávání ve školách.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny