počkejte prosím, zpracovávám data

V Karlových Varech se o malé děti ukrajinských uprchlíků stará adaptační skupina

5. 5. 2022


(čtk) V Karlových Varech začala od tohoto týdne fungovat adaptační skupina pro ukrajinské děti ve věku od tří do šesti let. Je alternativou pro pobyt v mateřských školách, které už mají kapacity zaplněné. Na činnosti centra, jehož vznik iniciovalo vedení města, se bude podílet organizace Člověk v tísni a Mateřské centrum Karlovy Vary. K dispozici bude několik tříd školní budovy, řekla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

"My jsme od 2. května společně s Mateřským centrem a Člověkem v tísni otevřeli adaptační skupinu na nábřeží Jana Palacha. To znamená, že v Karlových Varech máme nyní komplexní služby v jedné budově, adaptační centrum, je tady humanitární sklad, potravinový sklad a zároveň je tady i sociální a právní poradna právě pro lidi, kteří prchají před válkou na Ukrajině," řekla Pfeffer Ferklová.

Adaptační skupina, která se zaměřuje primárně na výuku základů češtiny pro děti, byla původně plánovaná pro 25 dětí. Tato kapacita se ale rychle naplnila a tak město uvolnilo další prostory, aby sem mohlo docházet více dětí. Humanitární sklad je využíván od pondělí do pátku. Potravinový sklad, kde už potraviny docházejí, je nyní otevřen jen ve středu. Právní centrum stejně jako adaptační skupina funguje od pondělí do pátku.

Zaměstnanci Člověka v tísni uprchlíkům také pomůžou s vyplněním různých formulářů, sepsáním dokumentů a vysvětlením jejich obsahu. Dětem pomohou nalézt školu, školku, volnočasové aktivity, dospělým osobám například s hledáním zaměstnání a volných bytů. Doplní tak práci zaměstnanců karlovarského magistrátu, kteří od 26. února pomáhají občanům Ukrajiny jak ve skladu humanitární pomoci, tak v hotelu Trocnov a Thermal a dalších místech.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny