počkejte prosím, zpracovávám data

Studenti z Ústí spolupracují s německými kolegy na kultivaci kmenových buněk

20. 2. 2023


(čtk) Studenti Přírodovědecké fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem spolupracují s kolegy z Technické univerzity Drážďany na zefektivnění práce speciálního zařízení pro kultivaci kmenových buněk. Buňky poté mohou pomoci při léčbě některých nemocí. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí univerzity Jana Kasaničová.

"Úkolem našeho týmu bude pomocí počítačových simulací optimalizovat zařízení a proces kultivace, který by tvorbu kmenových buněk podpořil," uvedl Jaromír Havlica z katedry chemie Přirodovědecké fakulty. Zatím je možné buňky izolovat jen v malém množství.

Spolupráce univerzit pokročila vloni na česko-německé konferenci, na které doktorandi prezentovali svá výzkumná témata. Na nedávném společném setkání v Ústí nad Labem, které se uskutečnilo na půdě Přírodovědecké fakulty UJEP, oba odborné týmy prezentovaly své dosavadní aktivity i výsledky a diskutovaly o dalších možnostech spolupráce.

Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) v současné době studuje 8500 studentů.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny