počkejte prosím, zpracovávám data

VUT v Brně slaví 125 let, bude připomínat význam technického vzdělávání

22. 1. 2024


(čtk) Vysoké učení technické v Brně letos slaví 125 let od svého založení. Výroční akce zahájilo v pátek zasedání Vědecké rady VUT. Speciální akce k oslavám výročí vysoká škola zatím nepřipravuje, bude ale letos hostit dvě evropská univerzitní setkání, vrcholem programu bude podzimní konference k technickému vzdělávání. 

Škola datuje svůj počátek k datu zřízení Císařské a královské české vysoké školy technické v Brně 19. září 1899.

Při příležitosti letošního výročí chce vysoká škola připomenout význam technického vzdělávání pro rozvoj konkurenceschopnosti České republiky. "Konkurenceschopnost dnes staví na znalostech a inovacích. Je tedy jednou z velkých výzev pro technické vysoké školství, ale i pro státy, jejichž ekonomiky svůj konkurenční potenciál staví na průmyslu, aby se v kontextu svého strategického rozvoje zamyslely, jak podpořit technické vzdělávání, které právě umožňuje znalostní a inovační potenciál národní ekonomiky rozvinout. Proto se téma jeho podpory stalo hlavním poselstvím oslav jubilea univerzity. Jedině tak můžeme technologické vize proměňovat v realitu,“ uvedl rektor VUT Ladislav Janíček.

V letošním roce bude univerzita hostit dvě akce evropského významu, které se problematice technického vzdělávání věnují. V dubnu to bude setkání evropské výzkumné sítě technických univerzit CESAER, v květnu pak Valné shromáždění Evropské univerzity EUList, kterou tvoří deset převážně technicky zaměřených evropských univerzit. Mezinárodní konference k technickému vzdělávání se uskuteční na konci října.

VUT do seznamu akcí, které výročí připomenou, zařadilo každoroční události jako Brněnský majáles, Festival vědy a techniky nebo Noc vědců, podrobný seznam je ve speciální sekci webových stránek školy.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny