počkejte prosím, zpracovávám data

Investujte do lepší budoucnosti svých studentů: Jak se studenti na školách díky stavebnicím LEGO® Education více zapojují do výuky při vzdělávání v konceptu STEAM

3. 12. 2023 | Komerční sdělení


Posledních několik let bylo pro učitele i studenty plných výzev, protože si museli osvojit nové způsoby učení. Pro učitele bylo toto období o to těžší, protože potřeby studentů a škol se rychle mění a od vyučujících se očekává, že se jim stejně rychle přizpůsobí.

Digitální potřeby ve třídě se mění téměř ze dne na den a předměty STEAM (věda, technologie, inženýrství, umění a matematika) nabývají na důležitosti ve snaze připravit studenty na budoucnost. Je tedy zřejmé, že učitelé potřebují nástroje zlepšující výsledky učení, které hladce zakomponují do svých hodin, aniž by si to vyžádalo hodiny příprav.

LEGO® Education se již více než 40 let snaží přicházet s řešeními a materiály, jež by podpořily hodiny učitelů, kteří svým žákům přibližují vzdělávání STEAM prostřednictvím praktického a smysluplného hraní. Díky nejnovějším dotacím Evropské unie (EU), které mají školy a pedagogové k dispozici, je navíc zavedení praktické projektové výuky s prokazatelnými výhodami v hodinách mnohem snazší.


Učení hrou v České republice

Od roku 2020 implementovaly do svých hodin materiály LEGO Education už stovky škol v České republice. Příkladem takové instituce je základní škola v Kraji Vysočina, kam byly zakoupeny stavebnice LEGO Education® SPIKE Prime. Vzniklo tak vzdělávací prostředí, kde se žáci podílí na výuce a jsou připraveni na výzvy, kterým mohou v budoucnu čelit. Studenti si tak mohou rozvíjet nové programátorské kompetence potřebné pro život v dnešním světě.

Další informace naleznete na webových stránkách: http://www.legoeducation.com/nasi-distributori


Pravidelné využívání praktického, hravého učení, které rozvíjí dovednosti potřebné pro budoucí život

Praktické a hravé učení se ukázalo jako snadný a poutavý přístup k výuce konceptů STEAM. Výzkum odhalil, že když učitelé výuku oživí hrou, dojde u studentů k naplnění základní lidské potřeby projevit svou představivost, zvědavost a kreativitu, což jsou ve světě založeném na znalostech klíčové aspekty (UNICEF, 2018). Tyto zkušenosti jsou stavebními kameny komplexních dovedností 21. století, které budou v budoucnu potřebovat. Učení hrou nejen, že rozvíjí základní dovednosti, ale také podporuje smysluplné zapojení se do výuky, zvyšuje motivaci studentů a jejich chuť se učit.


Budování sebedůvěry vyučujících s pomocí dostupných řešení do hodin

LEGO Education vyvinulo školení a nástroje speciálně pro zajištění toho, aby učitelé při zavádění praktického a hravého učení ve třídě, které studentům pomáhá dosáhnout jejich neomezeného potenciálu, pracovali s jistotou. Tato řešení zajišťují praktickou výuku STEAM, která rozvíjí důležité dovednosti pro 21. století a zároveň umožňuje učitelům rozvíjet také své vlastní dovednosti.


Poskytujeme řešení, která naplní potřeby vaší školy

Protože mají učitelé za úkol klást větší důraz na digitalizaci a vytvářet komplexní učební standardy, poskytuje LEGO Education snadný a bezproblémový způsob, jak zavést STEAM do výuky. Důvěrně známá kostka LEGO a nepřeberné množství online zdrojů a materiálů pro učitele znamená, že výuka STEAM může ve třídě začít bez zbytečného protahování.

Pro více informací o systému vzdělávání LEGO a pro pořízení řešení LEGO Education pro své hodiny nebo rezervaci workshopu pro učitele kontaktujte naše autorizované prodejce, kteří se také zabývají žádostmi o dotace na produkty LEGO Education.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny