počkejte prosím, zpracovávám data

Středočeský kraj dá na tepelná čerpadla SOŠ a SOU stavební v Kolíně 1,1 milionu Kč

20. 10. 2022


(čtk) Střední školy spravované Středočeským krajem využijí na investice a opravy téměř 2,6 milionu korun. Například SOŠ a SOU Horky nad Jizerou za 470 000 korun zrekonstruuje pařeniště a skleník. Krajští radní schválili 13 žádostí na uvolnění peněz z fondů investic škol. Schválili rovněž 1,1 milionu korun na rekonstrukci vytápění SOŠ a SOU stavební v Kolíně.

"Některé školy využijí fond investic na financování nejrůznějších oprav, jiné potřebují nové stroje nebo přístroje pro praktickou výuku," uvedl radní pro vzdělávání a školství Milan Vácha (STAN). Například SOU společného stravování Poděbrady pořídí do kuchyně plynový kotel zhruba za 160.000 korun. Nymburská SOŠ a SOU koupí za 160 000 stroj pro montáž a demontáž pneumatik a elektromotorovou vyvažovačku kol osobních aut a kol motocyklů s LCD monitorem, laserovým ramenem a sonarem.

Nad rámec fondu investic uvolnil kraj kolínské SOŠ a SOU stavební 1,1 milionu korun na tepelná čerpadla.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny