počkejte prosím, zpracovávám data

Fond vzdělání pomohl více než 1300 studentů, rozdal mezi ně 42 milionů Kč

6. 5. 2024


(čtk) Stipendijní program Fond vzdělání podpořil za téměř 30 let své existence 1339 studentů a studentek středních a vysokých škol v Česku. Mladým lidem se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním rozdělil více než 42 milionů korun. Fond je společným programem Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a banky ČSOB.

Od vzniku programu v roce 1995 z něj získalo pravidelnou stipendijní podporu 709 studentek a studentů. Další 630 obdrželo jednorázový příspěvek na školné či pomůcky ke studiu.

U zrodu fondu stála manželka prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. "Před třiceti lety Olga Havlová hledala řešení, jak smysluplně pomáhat znevýhodněným mladým lidem, aby pomoc měla dlouhodobý dopad. Dnes vidíme, že podpora vzdělání je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti - svědčí o tom příběhy našich bývalých stipendistů, kteří našli uplatnění ve svém oboru a mnohdy i sami nabízejí pomocnou ruku potřebným," uvedla ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové Monika Granja.

V letošním roce nově dostalo pravidelnou finanční podporu z Fondu vzdělání osm nadaných studujících se zdravotním handicapem, ze sociálně znevýhodněných rodin nebo z dětských domovů. V současném školním roce tak stipendium pobírá celkem 86 lidí.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny