počkejte prosím, zpracovávám data

Začíná veletrh škol Schola Pragensis, představí více než stovku středních škol

23. 11. 2023


(čtk) S výběrem správné střední školy pomůže i letos žákům a rodičům tradiční veletrh středních škol Schola Pragensis. Akce se koná ode dneška v pražském Kongresovém centru, potrvá do soboty. Žákům se představí více než 100 středních škol různých zaměření. Vstup na veletrh je zdarma.

Žáci i rodiče mají příležitost navštívit stánky vybraných středních a vyšších odborných škol, učilišť, průmyslových škol, lyceí či gymnázií, a to z Prahy a okolí. Jednotlivé školy budou prezentovat učitelé i starší studenti, kteří budou připravení zájemcům zodpovědět otázky ohledně přijímacího řízení i samotného studia na škole.

Podle radního hlavního města Prahy pro oblast školství Antonína Klecandy jsou akce tohoto typu pro žáky nesmírně důležité. Jedná se podle něj o první kontakt s institucí, učiteli a v mnoha případech i první seznámení s rozličností nabízených oborů.

Pro žáky by měla platit nová pravidla podávání přihlášek na střední školy. Přihlášky bude nově podle novely školského zákona možné podávat elektronicky i v papírové podobě, dosud mohli žáci na vybrané střední školy posílat přihlášky jen v papírové podobě. Zároveň si zájemci o středoškolské studium budou moct podat tři přihlášky místo dvou. V přihlášce budou moci vyznačit priority, na které ze škol by chtěli studovat nejvíc. Úspěšní žadatelé pak mají být díky chystané digitalizaci přijímacího řízení umístěni do škol s ohledem na jejich kapacity a své preference a výsledky. Novelu, která by měla platit od ledna 2024, ještě projedná Senát.

Pro lepší orientaci v prostorách veletrhu mohou návštěvníci využít mobilní aplikaci Schola Pragensis, která kromě plánku obsahuje i kompletní katalog všech pražských středních škol, profesní test pro odhalení vhodného potenciálního oboru či instruktážní videa k výběru školy. Aplikaci vytvořili studenti Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, návštěvníci si ji mohou stáhnout do svých telefonů.

Dnes a v pátek je veletrh pro návštěvníky otevřen od 08:30 do 18:00, v sobotu zavře již v 15:00.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny