počkejte prosím, zpracovávám data

Děti na táborech si v horkých dnech užívají vodní hry i spaní venku

20. 7. 2022


(čtk) Koupání i spaní pod širým nebem si v těchto horkých dnech užívají děti na letních táborech. Pokud u vody nejsou, pobývají co nejvíc ve stínu. Vedoucí táborů hlídají, aby se nezdržovaly v rozpálených stanech, řekla mluvčí České rady dětí a mládeže (ČRDM) Soňa Polak.

Podle ní současná vlna veder organizátory táborů nezaskočila. "Vedoucí sledují pečlivě předpovědi počasí a jsou na podobné teplo připraveni. Dbají na pokrývku hlavy, zvýšený pitný režim i mazání (slunečním krémem s) vysokým faktorem," uvedl ředitel kanceláře ČRDM Ondřej Šejtka.

Horké dny mají podle Polak na táborech i pozitiva. "Teplé noci využívají na dobrodružné přenocování venku pod hvězdami," řekla. Přes den podle ní pořadatelé volí jako program ideálně koupání a vodní hry.

Podle předpovědi mají dnes odpoledne nejvyšší denní teploty vystoupat na 32 až 37 stupňů. Na většině území republiky platí do odvolání výstraha před vznikem a šířením požárů.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny