počkejte prosím, zpracovávám data

Tři žákyně páté třídy ze Svitavska porazily v jazycích celé Česko i Slovensko. Pro školu získaly 60 tisíc korun na modernizaci.

21. 12. 2022 | Komerční sdělení


Tři žákyně páté třídy ze Základní školy v obci Brněnec, okres Svitavy v Pardubickém kraji dosáhly výjimečného úspěchu v soutěži v učení se cizích jazyků. V online Jazykovém WocaBee šampionátu zvítězily v konkurenci téměř 90 tisíc žáků a staly se nejen šampiony České republiky, ale také vítězkami závěrečného česko-slovenského finále. Během celého trvání soutěže se naučily 1091 nových slovíček z anglického jazyka a pro svou školu získaly hlavní cenu v soutěži – 60 tisíc Kč na modernizaci vyučování. Symbolický šek na tuto částku si vedení školy převzalo ve čtvrtek 8. prosince z rukou organizátorů soutěže na slavnostním vyhodnocení.

Mezinárodní soutěž Jazykový WocaBee šampionát se uskutečnila na českých a slovenských školách již počtvrté. Žáci základních a středních škol v ní soutěžili v učení cizích jazyků od okresního až po česko-slovenské kolo v termínu 19. 10. – 2. 12. 2022. Soutěž probíhala výhradně online v aplikaci WocaBee k učení cizích slovíček a kritériem hodnocení v jednotlivých kolech soutěže byla píle žáků v učení se nové slovní zásoby.

O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V každém kole soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. V šampionátu tak třída soutěží jako tým a v jazycích se na rozdíl od jiných školních soutěží zlepšují všichni žáci.

Účast ve čtvrtém ročníku Jazykového WocaBee šampionátu dosáhla dosavadního rekordu – zapojilo se do ní až 90 tisíc žáků a studentů z celé České a Slovenské republiky. Po vítězství v okresním a krajském kole se šampiony České republiky v učení cizích jazyků staly tři žákyně páté třídy ze ZŠ Brněnec v okrese Svitavy v Pardubickém kraji.

Pod vedením své paní učitelky Ivany Seidlové nakonec zvítězili iv závěrečném československém finále a porazili tak zbývajících 7065 tříd zapojených do soutěže, včetně starších žáků a středoškoláků. Díky své motivaci se žáci během trvání šampionátu naučili až 1091 nových anglických slovíček. Každý ze žáků v celostátním kole získal v průměru denně 24 022 WocaPoints. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování slovíček znamená zisk přibližně 2 WocaPoints.

Kromě věcných cen získaly žačky díky svému výkonu pro svou školu také hlavní cenu – 60 tisíc Kč na modernizaci vyučování. Suma se skládá z více složek - 25 tisíc Kč v hotovosti, licence aplikace WocaBee na moderní výuku cizích jazyků za 23 tisíc Kč a 12 tisíc Kč ve formě poukázky na nákup dekorativních nálepek na inspio.cz pro zkrášlení prostor školy.

Symbolický šek převzalo vedení školy z rukou organizátorů soutěže na slavnostním vyhodnocení ve čtvrtek 8. prosince. Ředitelka školy Mgr. Lenka Kašparová hodnotí úspěch své školy následovně: „Vítězství pro nás znamená obrovský úspěch našich žáků i pedagogů, zviditelnění školy a potvrzení toho, že i žáci z malé školy bez problému obstojí v celostátní konkurenci. Jejich úspěch připisujeme zejména paní učitelce, která dětem neustále připravovala nové balíčky se slovíčky, které žákyně plnily ve škole i ve volném čase. Dále se na úspěchu podílelo vedení školy, které pro soutěžící vytvořilo zázemí, a samozřejmě nezdolná vůle, disciplína a odhodlání dětí včetně podpory jejich rodičů. I vedení obce mělo přehled o průběžné práci dětí v soutěži a žákyně i paní učitelku neustále motivovalo.“

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Ing. Michal Ošvát hodnotí čtvrtý ročník šampionátu následovně: „Letošní Jazykový WocaBee šampionát byl skutečně výjimečný nejen z pohledu účasti, ale i výkonů žáků. Dosažené počty bodů za učení slovíček již od okresního kola vysoko přesahovaly předchozí ročníky. Tím nejdůležitějším výsledkem je ale pro nás motivace všech zapojených žáků zlepšovat se v cizích jazycích a jejich radost z učení. Rovněž jsme velmi rádi, že jsme mohli díky hlavní ceně 60 tisíc Kč přispět k modernizaci vyučování na ZŠ v Brněnci.“

Celkové výsledky soutěže jsou dostupné zde:
https://www.wocabee.app/soutez/

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny