počkejte prosím, zpracovávám data

Slavkov u Brna rozšíří školku, její kapacita se zvedne o třetinu na 300 míst

24. 6. 2024


(čtk) Slavkov u Brna na Vyškovsku stavbou pavilonu rozšíří mateřskou školu Zvídálek, její kapacita se zvýší asi o třetinu na téměř 300 míst. Město na stavbu získalo dotaci asi 40 milionů korun. 

Stavba u budovy školky na Koláčkově náměstí už začala a hotova by měla být příští rok v září. "V zahradě vyroste solitérní objekt, který bude s uliční budovou propojen spojovacím krčkem. Nová budova má připomínat zahradní altán složený z kostek," uvedl architekt Marek Jan Štěpán, který se zaměřuje na propojení moderní architektury v historických objektech a památkových zónách.

V objektu vytvořil místo pro 50 dětí, do suterénu umístil kuchyň s jídelnou. Další dvě třídy vzniknou v současné, ale opravené budově. Vstup do areálu školky bude ve vnitrobloku, který se nově stane přístupovým místem do zámecké zahrady.

Na dobu stavby byly děti přestěhované do nových prostor v bytovém komplexu ve východní části Slavkova. "Po otevření nového pavilonu však tyto prostory budeme využívat i nadále. Kapacita městské mateřské školy Zvídálek se tak zvedne ze stávajících 200 míst na téměř 300," doplnila místostarostka Marie Jedličková (KDU-ČSL).

Nový pavilon není jedinou investicí v areálu bývalého zámeckého zahradnictví na Koláčkově náměstí. V příštích měsících zde město díky evropským dotacím opraví a obnoví i původní kounicovský skleník. Nový prostor pro další děti by mohl vzniknout také v přímém sousedství současné školky, kde město koupilo rodinný dům. Projekt na vybudování dětské skupiny pro zhruba 24 nejmladších dětí nyní posuzuje ministerstvo práce a sociálních věcí.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny