počkejte prosím, zpracovávám data

Skupina MESIT otevře od září v Uherském Hradišti firemní mateřskou školu

11. 5. 2022


(čtk) Skupina MESIT, která sdružuje firmy působící zejména v elektrotechnice, kovovýrobě a slévárenství, otevře od září v Uherském Hradišti firemní mateřskou školu. Sídlit bude v budově MESIT střední školy v Družstevní ulici. Ve školce budou místa pro 32 dětí, určena bude pro ratolesti zaměstnanců podniku. 

"Zájem o to je velký, protože mateřské školky v okolí jsou přeplněné. Je to problém umístit dítě. Plníme to pro děti zaměstnankyň a až pak v následném kroku budeme nabírat další, protože žena samozřejmě, když jde do zaměstnání, má s sebou malé dítě a musí ho někde uplatnit, tak je to pro ni problém. A my tímto chceme ženám a rodičům vyjít vstříc, protože chceme si tady zaměstnankyně tímto udržet," uvedla členka představenstva skupiny MESIT Miroslava Trávníčková. Zhruba ze 44 procent zaměstnává MESIT ženy.

Úprava budovy, aby v ní mohla sídlit mateřská škola, přišla téměř na pět milionů korun. Kapacita školky však podle Trávníčkové zřejmě nebude dostačovat zájmu zaměstnanců. "Máme samozřejmě převis dětí, ale uvidíme do budoucna, jestli školku budeme moct v rámci kapacit školy, ve které je umístěna, rozšířit. Budeme se o to snažit," řekla členka představenstva. Mateřskou školu MESIT obnovuje po 27 letech.

Střední školu MESIT zřizuje už od 50. let minulého století. V současnosti do ní dochází zhruba 300 studentů. Specializuje se na výchovu mladých lidí, kteří v budoucnu získají uplatnění ve společnosti MESIT. "To znamená, že je to zaměřeno na elektroniky a jemné mechaniky," doplnila Trávníčková.

Skupina MESIT zaměstnává zhruba 1250 lidí. Specializuje se na vývoj a produkci výrobků a systémů pro letectví, kosmonautiku, obranný a bezpečnostní průmysl nebo strojírenství. Loni zaznamenala obrat zhruba 1,2 miliardy korun. Od dubna 2018 je MESIT, který letos slaví 70. výročí, součástí zbrojařské skupiny Omnipol.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny