počkejte prosím, zpracovávám data

Litvínov díky dotaci z EU investuje do rekonstrukce učeben ve školách

7. 9. 2022


(čtk) Čtyři základní školy v Litvínově na Mostecku budou mít moderní odborné učebny a kabinety. Město získalo dostaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která pokryje většinu nákladů v celkové výši 55 milionů korun. Práce, jež začaly v červenci, stále pokračují. Pedagové proto připravili projektové dny a sportovní turnaje, informovala mluvčí radnice Jitka Pavlíková.

Školy počítaly s určitým zpožděním prací, proto žáci do ZŠ Podkrušnohorská, ZŠ Ruská, ZŠ Litvínov-Hamr a ZŠ Litvínov-Janov nastoupili až 5. září. Stihnout rekonstrukci během prázdnin tak, aby se školáci mohli vrátit do vybavených a hotových prostor, nebylo podle vedení města možné. Rekonstrukce se týká stavebních prací, vybavení nábytkem a pomůckami a IT. Každou oblast soutěžilo město zvlášť. Některé stavební úpravy se mohou provést až ve chvíli, kdy je na místě nábytek či IT technologie.

V základní škole v Hamru se staví výtah, v dalších dvou školách jsou schodiště doplněné plošinami. Rekonstruované a vybavené třídy a kabinety jsou určené pro výuku dílen, chemie, fyziky, cizích jazyků a vaření. Z dotace se pokryje zhruba 90 procent nákladů, z dotačního programu město zaplatí 37 milionů korun s DPH.

Pro žáky připravili pedagogové pro první týden zkrácenou výuku. V základní škole v Litvínově-Janově, v Ruské ulici i v Podkrušnohorské ulici mohou podle Pavlíkové žáci do školy, jen ještě nevyužívají rekonstruované prostory, práce tam během několika dnů dokončí.

"Složitější situace je v Základní škole Litvínov-Hamr, kde jsou potřeba k dokončení prací další dva týdny," uvedla mluvčí. Prvňáci se učí v družině, pro školáky z Ukrajiny město zajistilo intenzivní výuku českého jazyka v učebně, kterou poskytla sousední střední škola. "Ostatní žáci mají zajištěné sportovní a projektové dny. Navštíví kino, zámek, knihovnu či sportovní halu, kde mají připraveny projektové dny a sportovní turnaje. Žáci 2. až 5. tříd pojedou také na tři dny do školy v přírodě Oparno," uvedla ředitelka školy Radka Jirkovská. Náklady na pobyt ve škole v přírodě kompletně uhradí město.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny