počkejte prosím, zpracovávám data

Praha dá 21 milionů korun na prevenci rizikového chování dětí ve školách

9. 4. 2024


(čtk) Hlavní město dá 21 milionů korun na prevenci rizikového chování dětí ve školách, schválili to pražští radní na svém jednání. Cílem má být zvýšení bezpečného prostředí ve školách a podpora duševního zdraví žáků i pracovníků. Peníze půjdou na vzdělávání učitelů například v předcházení šikaně nebo užívání návykových látek.

"Škála rizikového chování, kterému mohou být žáci a studenti vystaveni, je velmi široká, je to například kyberšikana, agrese nebo záškoláctví," řekl po jednání pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Peníze tak půjdou na vzdělávání pedagogických a dalších pracovníků v primární prevenci rizikového chování a realizaci preventivních aktivit, které podporují duševní zdraví dětí i učitelů a předchází například šikaně, kyberšikaně, projevům agrese, užívání návykových látek, záškoláctví, poruchám příjmu potravy a dalším typům rizikového chování u žáků.

"U dětí a dospívajících se dlouhodobě zhoršuje duševní zdraví. Podle posledního šetření Centra primární prevence a magistrátu vykazuje 29 procent žáků druhého stupně a středních škol v Praze příznaky vysoké nebo střední míry úzkosti, a pokud v rámci prevence můžeme dětem pomoci jejich problémům předcházet, považuji to za ty nejlépe investované peníze," uvedla náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS).

Peníze dostanou školy a školská zařízení, poradny, nadace, spolky, ústavy a další zařízení.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny