počkejte prosím, zpracovávám data

MŠMT ke kauze sexuálního obtěžování na vysokých školách

13. 2. 2023


(mšmt)  Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy dlouhodobě podporuje aktivity, které usilují o bezpečné studentské a pracovní prostředí na vysokých školách. Tyto aktivity jsou již dnes součástí strategických činností VŠ i jejich institucionálního prostředí, kdy jsou zohledňována specifika dané VŠ, jejího studijního prostředí, forem výuky apod.

„Je velmi zneklidňující sledovat množství případů sexuálního obtěžování a dalšího nevhodného chování na vysokých školách, které se nyní v mediálním prostoru objevuje. Na druhou stranu vnímám výraznou změnu k lepšímu v tom, že případy jsou už komunikovány a řešeny, místo toho, aby byly odsouvány a umlčovány. Věřím, že se tak děje i díky dobře odváděné práci poradenských center a vysokoškolských ombudsmanů, na jejichž fungování ministerstvo přispívá,“ říká ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš.

Role MŠMT ve vztahu k této problematice je definována ve strategickém záměru pro vysoké školy, na který pak dále navazují plány realizací jednotlivých vysokých škol. Při společných setkáních s vysokými školami jsou tato témata pravidelně otevírána. V neposlední řadě se pak ministerstvo aktivně účastní setkání s VŠ ombudsosobami (během podzimního setkání přímo na MŠMT za účasti ministra Vladimíra Balaše a během lednového setkání asociace VŠ ombudsosob).

Ministerstvo také poskytuje vysokým školám prostředky jak prostřednictvím institucionálního financování (především Program na podporu strategického řízení VŠ), tak také prostřednictvím centralizovaných rozvojových programů. Prostředky jsou vysokými školami používány na rozvoj poradenských služeb nebo také na ustavení příslušných ombudsosob.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny