počkejte prosím, zpracovávám data

Praha vypíše tendr za 144 milionů Kč bez DPH na přístavbu MŠ Aloyse Klara

24. 4. 2023


(čtk) Pražský magistrát vypíše tendr s předpokládanou hodnotou 144 milionů korun bez DPH na přístavbu Mateřské školy Aloyse Klara v Praze 4, kde se mají rozšířit prostory pro žáky s vadami řeči nebo zrakovým postižením. Kapacita se tak navýší o 86 dětí. Novinářům to dnes po jednání městské rady řekl radní Antonín Klecanda (STAN). Stavět by se mělo od letošního roku do roku 2025.

"Jedná se o mateřskou školu, kde je i velmi vytížené speciální pedagogické centrum," řekl Klecanda. "Myslím si, že tento projekt je dost zásadní, jelikož nám chybí kapacity nejen na středních, základních a mateřských školách, ale i v těchto speciálních pedagogických centrech pro děti se speciálními potřebami," dodal.

V areálu školy mají podle Klecandy vzniknout další prostory pro vyšetřování dětí, pro terapeuty, pro učitele a pro odborné pracovníky. K hlavní budově bude dále přistavěn objekt, který bude sloužit jako garáž a sklad.

Podle zástupců vedení Prahy i městských částí jsou školské kapacity v mateřských, základních i středních školách vyčerpány a na stavbu nových a rekonstrukce a rozšiřování stávajících Praze chybí miliardy. Pokud se do financování výstavby nezapojí stát, metropole by na to v budoucnu nemusela mít peníze. Podle vedení hlavního města by proto měl vzniknout Státní fond školské infrastruktury, tedy systém, ze kterého by rozvoj školství byl financován.

Aloys Klar, po kterém je škola pojmenována, byl považován za vynikajícího pedagoga. Do dějin se zapsal především jako velký humanista, mecenáš a organizátor péče o nevidomé. Od roku 1806 byl Klar profesorem řecké filologie a literatury na pražské univerzitě a v roce 1807 spoluzaložil Ústav pro slepé děti v Praze.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny