počkejte prosím, zpracovávám data

MŠMT spustilo telefonní linku pro dotazy na vzdělávání Ukrajinců

26. 9. 2022


(čtk) Novou telefonní linku s informacemi o možnostech vzdělávání ukrajinských dětí v Česku spustilo ministerstvo školství ve spolupráci s UNICEF. Zájemci se na ni mohou dovolat na číslo 234 812 324. Linka bude fungovat každý všední den od 08:00 do 16:00. 

Na linku se podle úřadu mohou obracet nejen váleční utečenci z Ukrajiny, ale i česká veřejnost. "Na dotazy budou odpovídat proškolené operátorky, které hovoří jak českých, tak i ukrajinských jazykem," uvedlo ministerstvo. "Spolu s linkou funguje také e-mailová adresa ukrajina@msmt.cz," dodal úřad.

Podle informací ministerstva evidovaly české školy v pondělí 19. září zhruba 67.300 ukrajinských dětí, z nichž kolem 10.000 školy nenavštěvovalo. Údaje o tom, kolik Ukrajinců se nakonec do výuky zapojilo, bude mít úřad k dispozici zhruba v polovině listopadu. V současnosti podle něj ve školách pracuje také asi 1520 ukrajinských zaměstnanců.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny