počkejte prosím, zpracovávám data

Mezinárodní týden kompostování: 29. ročník je tu s Kokozou!

7. 5. 2024 | Komerční sdělení


Začal Mezinárodní týden kompostování a my ho letos z velké části věnujeme právě školám a vašim třídám.

Připravte se na Mezinárodní týden kompostování, který se letos uskuteční od 5. do 11. května. Kokoza, o. p. s., tento rok nabízí školám a jejich žákům jedinečnou příležitost zapojit se do ochrany životního prostředí a zjistit více o udržitelném hospodaření s bioodpady. Myslíte si, že cesta slupek končí vyhozením do směsného odpadu? Opak je pravdou. Tady vše teprve začíná. S Kokozou měníme bioodpad na biopoklad. Školy, školky, žáci a studenti mohou s námi. Jak na to?

Vnímáme jako důležité vzdělávat nastupující generace a přinášet informace o uzavřeném cyklu jídla a o půdě. Budeme rádi, když se přidáte k naší výzvě a zúčastníte se soutěže o edukační workshopy na téma Kompostování a uzavřený cyklus jídla ve škole či exkurzi ke kompostéru Rocket.

Kompostování, klíčový nástroj v boji proti klimatické změně, představuje efektivní způsob, jak snížit emise skleníkových plynů způsobené rozkladem bioodpadu na skládkách. Jak ukazují nedávné studie, až 30 % komunálního odpadu tvoří bioodpad, z čehož většina může být kompostována a znovu využita. Proto je tématem letošního ročníku "Kompost – šampión v boji se změnou klimatu".

Soutěžte s Kokozou o edukační workshop pro vaši třídu

Letošní Mezinárodní týden kompostování věnujeme školám. Vnímáme jako důležité vzdělávat nastupující generaci a přinášet informace o uzavřeném cyklu jídla a o půdě. Budeme rádi, když se přidáte k naší výzvě a zúčastníte se soutěže o edukační workshop na téma Kompostování a uzavřený cyklus jídla ve škole či exkurzi ke kompostéru Rocket pro vaši třídu. Celkem pro zájemce uspořádáme alespoň 10 takových výjezdů rovnou za vámi a vašimi nadšenými žáky a studenty.

Povídat si můžeme o ochraně půdy, o tom, co je uzavřený cyklus jídla, jak důležitá je poctivá péče o půdu. Můžeme se společně potkat i u témat, jak založit vlastní komunitní zahradu, nebo jak pečovat o rostlinky a bylinky ve vyvýšeném záhonu.

Jak se můžete jako škola zapojit?

  1. Od 5. do 30. května 2024 zkuste alespoň pár dní třídit bioodpad do samostatné nádoby ve třídách a podělte se s námi o výsledek. Třeba fotkou, nebo nám napište e-mail, kolik bioodpadu jste zvážili za daný počet dní.
  2. Věnujete se už aktivitám vedoucím k šetrnějšímu přístupu k zeleni a světu kolem nás? Pochlubte se a zašlete nám e-mail pro inspiraci, jak bychom my v Kokoze mohli přidat ruku do hlíny.
  3. Nechte promluvit mladou generaci. Sdílíte s dětmi a studenty zájem o udržitelnost? Své kroky a projekty mohou prezentovat na sociálních sítích a označit při tom Kokozu.
  4. A povinný bod soutěže: Do 30. května vyplňte náš dotazník, ve kterém uveďte i celkové množství sesbíraného bioodpadu.

Také vám leží na srdci, aby bioodpad, jak říkáme biopoklad, a slupky nehnily na skládce, ale raději se změnily ve výživný kompost? Své aktivity nám zašlete na info@kokoza.cz a označte nás na sociálních sítích. Do předmětu napište: Mezinárodní týden kompostování 2024. A když nás budete sledovat na Facebooku a Instagramu, zůstaneme v kontaktu.

Kompostování zdar!

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny