počkejte prosím, zpracovávám data

V Praze začíná veletrh Gaudeamus s nabídkou pomaturitního vzdělávání

24. 1. 2023


(čtk) Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2023. Patnáctý ročník akce prezentuje nabídku 317 fakult, vyšších odborných škol i dalších vzdělávacích institucí ze 14 zemí. Zájemci mohou veletrh navštívit dnes a ve středu od 08:00 do 16:00 a ve čtvrtek do 15:00. Připraven je rovněž doprovodný program. Pořadatelé očekávají, že akce se letos zúčastní 10 000 až 13 000 lidí.

Na veletrhu se středoškoláci mohou seznámit s informacemi zhruba o 7000 studijních oborech. Představí se i školy z Rakouska, Francie, Německa, Irska, Spojených arabských emirátů, Velké Británie, Belgie, Kanady, Dánska, Litvy, Nizozemska, Slovenska a Španělska. Zástupci univerzit na přednáškách zájemcům nastíní mimo jiné podmínky studia a přijímacího řízení a nynější studenti a absolventi předají budoucím vysokoškolákům informace. Každý zájemce si může udělat test studijních typů a může využít poradenský servis. Poradci zájemcům na základě výsledků testu pomohou vybrat vhodnou školu a studijní program.

V doprovodném programu Věda pro život budou univerzity ukazovat technologické novinky a pokusy. Například České vysoké učení technické podle své mluvčí Kateřiny Veselé představí rakety, virtuální model jaderného reaktoru či autonomní formuli. Program si připravily také Univerzita Karlova, která ukáže hrátky s dusíkem nebo práci lékařů, Univerzita Hradec Králové a Univerzita Palackého v Olomouci.

První ročník pražského veletrhu Gaudeamus se konal v roce 2008 na holešovickém výstavišti. Účastnilo se ho tehdy 89 vystavovatelů a přišlo kolem 5500 lidí. Dosud největší byl v Praze třináctý ročník akce v lednu 2020, kdy svou nabídku představilo 307 vystavovatelů a na veletrh dorazilo přes 13 000 lidí. Loni podle organizátorů na pražský Gaudeamus přišlo 9752 návštěvníků a svou nabídku prezentovalo 244 vystavovatelů z devíti zemí.

Delší tradici má veletrh Gaudeamus v Brně, kde se první ročník uskutečnil v roce 1994. Koná se pravidelně v říjnu na brněnském výstavišti. V průměru ho tam v uplynulých letech navštívilo každoročně 29 000 lidí.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny