počkejte prosím, zpracovávám data

Moravskoslezský kraj dá firmám tři miliony na studentské stáže

19. 6. 2023


(čtk) Moravskoslezský kraj bude třemi miliony korun dotovat studentům středních a vysokých škol placené stáže ve firmách. Podpoří 18 stáží v nejrůznějších oblastech podnikání. Studenti ve firmách mohou získat pracovní zkušenosti i kontakty, sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová.

"Stáže absolventům škol významně zvyšují šanci získat kvalitní uplatnění na trhu práce. Stáže studenti absolvují ve firmách se stejným zaměřením, jako je jejich studijní obor. Školí je zaměstnanci firmy, kteří jsou zkušenými mentory, studenti od nich naberou cenné zkušenosti. Také se seznámí s výrobními procesy firmy, získají cennou praxi a je zde také šance, že po studiu nebo i během něj získají příležitost ve firmě rovnou pracovat," uvedl hejtman Jan Krkoška (ANO).

Projekt má pomoci i firmám najít kvalifikované zaměstnance. "Firma si může studenta snáze připravit, aby byl její ideální a právoplatnou budoucí posilou. Největší zájem o stážisty byl v oblasti architektury a stavitelství, informatiky a strojírenství. V programu je ovšem mnohem širší škála oborů, celkem 20 oblastí studia. Studenti nastoupí do firem podnikajících v IT, architektuře, strojírenství, předškolním vzdělávání, ale také v oblasti překladatelství," uvedl Krkoška.

Dotaci na stážistu z VŠB - Technické univerzity Ostrava získala například projekční kancelář zabývající se tvorbou architektonických plánů. Ze Střední uměleckoprůmyslové školy dostal posilu podnikatel, který se věnuje polygrafii a zpracováním fotografií. Další stáž budou například absolvovat studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, kteří budou působit v dětské skupině.

Krajskou dotaci mohou firmy využít na odměny pro studenty, honoráře pro mentory, kteří se budou stážistům věnovat, nebo na pokrytí nákladů přímo souvisejících se stáží. Studenti budou ve firmách působit až 14 měsíců.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny