počkejte prosím, zpracovávám data

Policisté dopadli mladíka, vyhrožoval prý bombami ve školách na Přerovsku

13. 6. 2024


(čtk) Kriminalisté dopadli mladíka, který podle nich vyhrožoval bombami uloženými v základních školách v Hranicích a v Přerově a v dalších objektech nacházejících se v obou městech. Oznámení o uložených bombách posílal prostřednictvím e-mailu, svou internetovou identitu podle policie maskoval. Mladistvého policisté dopadli tento týden, k činu se přiznal. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení, sdělila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Výhrůžku o uložení nástražného výbušného systému obdrželi nejprve na konci května zaměstnanci Základní školy Šromotovo v Hranicích. Policisté museli z budovy evakuovat 65 lidí a prostory prohledat, výbušný systém se nenašel. "V následujících dnech se situace opakovala, kdy neznámý pachatel opakovaně zaslal hromadný e-mail s dalšími výhrůžkami, které tentokrát necílil pouze na uvedenou školu, ale i na další dvě ZŠ v Přerově a další objekty nacházející se v Přerově a Hranicích," uvedla policejní mluvčí.

Policisté opět s pomocí speciálně vycvičených psů prostory prohledali. "Ani v jednom případě se nepotvrdila přítomnost život ohrožujících předmětů. Evakuace osob v těchto případech nemusela být provedena, protože objekty byly v době opatření uzavřené a nenacházely se zde žádné osoby," doplnila Zajícová.

Kriminalisté během vyšetřování zjistili, že jde o jednu a tu samou osobu, která poplašné zprávy šířila. "Kriminalisté ho odhalili i přesto, že používal technologii, která maskuje identitu uživatelů internetu pomocí anonymizeru IP adres. V úterý v ranních hodinách byl zadržen mladistvý hoch, který se k popsanému jednání doznal," dodala policejní mluvčí. S ohledem na věk pachatele nebude policie k případu sdělovat bližší informace, doplnila.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny