počkejte prosím, zpracovávám data

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2022

25. 10. 2022 | Komerční sdělení


XXVIII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2022 proběhne ve dnech 1. až 4. 11. 2022 na brněnském výstavišti v pavilonu V. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 1. až 3. 11. od 8 do 16 hodin a 4. 11. od 8 do 14 hodin.

Veletrh Gaudeamus v Brně je zaměřen na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit například volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.

Veletrh Gaudeamus v Brně nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Mezi unikátní informační kanály veletrhu patří zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci, a především studenty jednotlivých škol. Další jedinečnou součástí veletrhu je poradenský servis, který dokáže studentům pomoci při volbě jejich budoucího studia a vyhledat vhodnou školu, nebo studijní obor dle jejich preferencí.

Veletrh návštěvníkům nabídne 341 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny i univerzity a vysoké školy ze třinácti zemí světa. Kromě České republiky vystavovatelé přijedou ze: Slovenska, Velké Británie, Dánska, Nizozemí, Švýcarska, Litvy, Francie, Irska, Spojených arabských emirátů, Belgie, Německa a Španělska. Mimo stánků vystavovatelů mohou studenti a pedagogové v rámci veletrhu zdarma navštívit 124 zajímavých přednášek na různá témata.

Pro studenty jsou připraveny tyto doprovodné programy:

 • Přednášky vystavujících škol
 • Testovací centrum
 • Poradenský servis
 • Věda pro život
 • Centrum kariérového poradenství
 • Poradenské centrum pro vysokoškolské studium v zahraničí

Každý student návštěvou veletrhu získá:

 • Komplexní aktuální přehled studijních příležitostí.
 • Informace o přijímacím řízení a podmínkách studia.
 • Tištěný a elektronický katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení.
 • Mobilní aplikaci Gaudeamus Guide s rejstříkem studijních oborů.
 • Možnost otestovat se elektronickým testem Studijních typů.
 • Poradenství o studiu v zahraničí.
 • Kariérové poradenství.
 • Poradenství při výběru studijního programu a účast na všech přednáškách.
 • Pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz před návštěvou veletrhu je připravena sleva na vstupné, přístup do Testu studijních typů již před veletrhem a Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem VŠ pojmů.

Pro pedagogy, výchovné poradce a třídní učitele ze středních škol bude
na veletrhu otevřeno Pedagogické centrum.
V Pedagogickém centru je připraven speciální program přednášek, seminářů a konzultací s odborníky z univerzit, vysokých škol, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, JCMM, Národního pedagogického institutu a dalších institucí.

Pedagogové a výchovní poradci mohou k návštěvě veletrhu využít volné vstupenky. Volnou vstupenku obdrží každý pedagog po registraci
na www.gaudeamus.cz.

Registraci doporučujeme také všem studentům. Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu na vstupné. Registrovaní studenti také získají předností přístup do Testu studijních typů.

Na www.gaudeamus.cz probíhá registrace studentů a pedagogů. K dnešnímu dni je k návštěvě veletrhu zaregistrováno o 13 % více studentů ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. K návštěvě veletrhu se do dne vydání této tiskové zprávy zaregistrovalo 280 pedagogů a výchovných poradců.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny