počkejte prosím, zpracovávám data

ČR se opět zapojí do iniciativy na podporu finanční gramotnosti

17. 2. 2022


(čtk) Česká republika se letos pošesté zapojí do mezinárodní iniciativy Global Money Week, která podporuje finanční gramotnost mladých lidí. V týdnu od 21. března do 27. března se bude zejména v základních a středních školách nebo dětských domovech konat série přednášek a workshopů s názvem "Mysli na svou budoucnost, nakládej s penězi chytře!", které dětem nabídnou setkání s odborníky ohledně financí, informovalo ministerstvo financí, které je národním koordinátorem akce.

Cílovými skupinami projektů nejsou jen žáci a studenti, ale také učitelé, rodiče a veřejnost. Podle situace se uskuteční na školách a v dětských domovech off-line nebo on-line přednášky, workshopy a webináře s podnikateli. Všichni zájemci se mohou do aktivit zapojit a registrovat na webových stránkách hlavních organizátorů, kterými jsou yourchance o.p.s. a EFPA ČR.

"Mysli na svou budoucnost a nakládej s penězi chytře. Jsem moc rád, že můj první Global Money Week v čele ministerstva financí se ponese v duchu tohoto pro mě velmi symbolického hesla," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Dodal, že děti a mládež se musí naučit moudře nakládat se svými penězi. "V Česku máme více než 700 tisíc lidí v exekuci, 80 procent lidí nerozumí ukazateli RPSN a nedokáže tak kriticky zhodnotit půjčku, kterou si bere. Proto je finanční vzdělávání už od školního věku důležité a proto vždy plně podpořím projekty, jako je Global Money Week," uvedl.

Cílem celosvětové kampaně Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny