počkejte prosím, zpracovávám data

Sledujte debatu: Výuka informatiky na ZŠ speciálních v době digitální

4. 1. 2023


Změny v obsahu informatiky a zavedení digitální kompetence v Rámcovém vzdělávacím programu základního vzdělávání vyvolávají otázky, zda se tyto změny vztahují také na závažněji znevýhodněné žáky s mentálním postižením v základních školách speciálních. Vždyť digitální technologie vstupují i do jejich života – a ve vzdělávání mohou představovat důležitou podporu v procesu učení.

V této souvislosti hovoříme především o tabletech či chytrých telefonech, které pro ně představují dostupnou a snadno přenosnou kompenzační pomůcku. Proto je potřebné žáky s mentálním postižením naučit účelnému využívání digitální techniky v rámci běžného každodenního života tak, aby nabité vědomosti byly prakticky a pravidelně využitelné v jejich dalším studijním, pracovním i osobním životě a podpořily je v co nejvyšší míře samostatnosti.

RVP pro obor základní škola speciální sice nebyl revidován, poskytuje však dostatečný prostor pro reakci za změny, které digitalizace do našich životů přináší, a pro aktualizaci výuky informačních a komunikačních technologií.

V debatě u kulatého stolu přinášíme inspirativní náměty ze škol, které žáky s mentálním postižením vzdělávají. O své zkušenosti se podělí Lenka Říhová, zástupkyně ředitelky, a Iva Jelínková, ICT koordinátorka ze ZŠS Poděbrady, a Martina Lejsková, třídní učitelka speciální třídy v ZŠ Orlí Liberec.

Debatu živě přenášíme 25. ledna od 15 hodin. Připojte se k nám!

Odkaz na připojení: https://www.youtube.com/watch?v=VG-vb4EMt_0

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny