počkejte prosím, zpracovávám data

Ostravská VŠB nabízí nový program Inovace a design zdravotnických prostředků

5. 2. 2024


(čtk) Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) otevírá na Fakultě materiálově-technologické nový studijní program Inovace a design zdravotnických prostředků. Při tříletém studiu získají posluchači teoretické znalosti, ale také absolvují dvanáctitýdenní odbornou praxi v českých a slovenských firmách, které se specializují na výrobu zdravotnických prostředků. Novinářům to dnes sdělila mluvčí univerzity Petra Halíková.

"Během studia budou studenti pod vedením nejen odborníků z praxe procházet všemi etapami vývoje zdravotnických prostředků, a to od nápadu a návrhu samotného výrobku až po jeho zkoušení a uvedení na trh," řekl proděkan pro spolupráci s průmyslem Lukáš Peter.

Studium se bude zaměřovat i na výrobní procesy, materiály nebo legislativní požadavky v oboru zdravotnických prostředků. Pravidelná výuka bude doplněna o odborné přednášky, semináře a tvůrčí dílny vedené odborníky z praxe.

"Cílem tohoto profesního studijního programu je nejen poskytnout studentům pevný teoretický základ, ale také je připravit na praktickou aplikaci jejich znalostí v oblasti inovace a designu zdravotnických prostředků. Absolventi budou pak schopni naplno využít své dovednosti jako odborníci v oblasti vývoje a výroby zdravotnických prostředků, koordinátoři mezi vývojáři a výrobci nebo jako experti v materiálově-technologické oblasti zdravotnictví," uvedla garantka studijního programu Martina Kalová.

Bližší informace o novém studijním programu mohou zájemci najít také na webových stránkách univerzity. Fakulta materiálově-technologická se zaměřuje na výuku a výzkum v materiálových, metalurgických, chemických, ekonomických a ekologických studijních programech.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny