počkejte prosím, zpracovávám data

Výzva Asociace děkanů pedagogických fakult ČR

3. 6. 2024


Asociace děkanů pedagogických fakult ČR žádá Vládu ČR o naléhavé řešení finanční situace VŠ v ČR. Situace na pedagogických fakultách v ČR je a do budoucna bude stále více neudržitelná. Mzdy přestávají být konkurenceschopné, hrozí odchody zaměstnanců a tím i ohrožení kvality pregraduální přípravy budoucích učitelů. Tuto situaci vyřeší jedině razantní kroky, výrazné navýšení ročních rozpočtů pro VŠ, cílená podpora učitelských studijních programů (např. nových pětiletých profesních studijních programů).

Výhledově hrozí nedostatek učitelů v regionálním školství. Přípravu budoucích učitelů, která prošla a stále prochází největší kvalitativní změnou za posledních několik desítek let, je třeba finančně dostatečně podpořit a odvrátit tak kolaps systému.

 

       prof. PhDr. MgA. František Vaníček, Ph.D.

       Předseda Asociace děkanů PdF ČR   

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny