počkejte prosím, zpracovávám data

Kraj Vysočina podpoří stipendii budoucí dětské lékaře

5. 4. 2022


(čtk) Rada Kraje Vysočina zavedla pravidla k podpoře pediatrické péče v regionu. Bude vyplácet stipendia budoucím dětským lékařům, kteří se zavážou k praxi na Vysočině. Každý z nich bude mít nárok na 100 000 korun ročně, na stipendia pro letošní rok rada z rozpočtu vyhradila dva miliony korun. Stipendii chce kraj pomoci s nedostatkem dětských lékařů na Vysočině. Novinářům to řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO).

Kraj se podle něho snaží motivovat budoucí zdravotníky, i když ze zákona se mají o zajištění zdravotní péče starat zdravotní pojišťovny. Stipendia mají pomoci k přirozené obměně dětských lékařů, kteří jsou v kraji často v důchodovém věku.

Stipendia jsou určená pro mediky v pátém a šestém ročníku. V kraji by měli po ukončení specializačního vzdělávání pracovat minimálně tak dlouho, jak dlouho budou pobírat stipendium. Specializační vzdělávání trvá podle Schreka v případě dětských lékařů minimálně tři roky, často je to ale i 4,5 roku.

Podle dřívějších informací Kraje Vysočina bylo k lednu letošního roku v kraji 88 ordinací dětských lékařů. Už nyní jich je nedostatek, podle hejtmana jich chybí přibližně 20.

Stipendii Kraj Vysočina již několik let podporuje studium budoucích zdravotních sester a praktických lékařů. Od ledna letošního roku mohou stipendium získat také budoucí zubaři.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny