počkejte prosím, zpracovávám data

Firmy mohou žádat o dotaci na praktickou výuku studentů

9. 5. 2023


(čtk) Praktické vzdělávání žáků a studentů ve firmách podpoří dotace 300 milionů korun z evropských fondů. O peníze budou moci žádat malé a střední podniky. Každý z nich může získat na svůj projekt až deset milionů Kč. O vypsání výzvy informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě.

Spolupráce škol a firem umožní podle ministra průmyslu Josefa Síkely (STAN) navázat podnikům kontakt s budoucími absolventy a motivovat je k nástupu do firmy. "Školám, a zejména jejich studentům, spolupráce s firmami přinese cennou zkušenost z praxe, školy získají více informací o změnách a trendech v daném oboru," dodal vrchní ředitel sekce fondů EU na ministerstvu průmyslu Marian Piecha.

O dotaci z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost 2021-2027 bude možné žádat od 17. května do letošního 29. prosince. Minimální výše dotace na projekt je půl milionu korun, naopak maximem je deset milionů Kč.

Zájemci o podporu se mohou obracet na Agenturu pro podnikání a inovace (API), která pomáhá žadatelům s přípravou žádostí o dotaci a s administrací projektu. Maximální výše podpory je stanovena na 60 procent celkových způsobilých výdajů v případě středních podniků a 70 procent u malých firem.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny