počkejte prosím, zpracovávám data

Školáci z Bohumína se hravou formou seznámí se zajímavostmi o městě

26. 10. 2023


(čtk) Nejmenší školáci z Bohumína na Karvinsku dostali od města novou stolní hru. Kromě zábavy má dětem hravou formou zprostředkovat zajímavé informace o městě. Hra vznikla jako součást vzdělávacího projektu Moje město, který má nejmladší generaci rozšířit znalosti o místě, kde vyrůstají. 

Při hře nazvané Křížem krážem Bohumínem musí hráči dojít ze startu do cíle a vyhnout se na trase různým nástrahám. Cílem města bylo podle místostarosty Igora Bruzla (SOCDEM) především to, aby hra byla pro děti atraktivní a bavila je.

"Her, které vznikají jako edukační, je celá řada. Jejich problémem často bývá, že se tvůrci snaží primárně vytvořit vzdělávací nástroj, nikoliv zábavnou aktivitu, která by děti skutečně zaujala. Tomu jsme se chtěli vyhnout. Proto jsme zvolili formu atraktivně graficky zpracované stolní hry, jejíž princip je ověřený. Vytvořili jsme variantu situovanou do bohumínského prostředí, aby děti měly při společně strávených chvílích se spolužáky, kamarády či rodiči a sourozenci zajímavosti o Bohumíně stále na očích," řekl Bruzl.

Stolní hru dostali zdarma všichni prvňáci. Město jí vybavilo také školní družiny a se hrou se budou moci seznámit také děti v bohumínských školkách. "Z celkového nákladu 500 kusů jsme polovinu rozdali školám. Část si ponecháme na radnici k propagačním účelům a 150 kusů zamíří do volného prodeje," uvedl jeden z koordinátorů projektu Moje město Petr Wojnar. Hru si tak za symbolickou cenu 40 korun budou moci zájemci od pondělí koupit v radničním informačním centru.

Pro starší děti z bohumínských škol vznikla v rámci projektu mobilní aplikace, která je zavede do terénu. Mohou se jí účastnit jednotlivci či celé třídy, ale i veřejnost. "Chceme interaktivní formou upoutat pozornost dětí a rozšířit jim znalosti o místě, kde vyrůstají. Využíváme zážitkovou pedagogiku a vycházíme z přirozeného světa, ve kterém dnes děti vyrůstají. Bylo by naivní si myslet, že starší děti dostaneme ven s papírem a tužkou. Proto vznikla mobilní aplikace, s jejíž pomocí chceme oslovit žáky druhého stupně," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavla Skokanová. Projekt Moje město doplňuje pravidelné exkurze škol na městském úřadu a městské policii, které radnice pro děti pořádá již několik let. Zatímco smyslem exkurzí je přiblížit informace o fungování města, program Moje město se zaměřuje spíše na jeho historii a kulturu.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny