počkejte prosím, zpracovávám data

Veletrh JobChallenge v Brně po dvouleté on-line pauze přilákal stovky lidí

11. 11. 2022


(čtk) Stovky uchazečů o zaměstnání v Domě umění města Brna navštívily veletrh pracovních příležitostí JobChallenge. Veletrh, primárně určený pro studenty a absolventy vysokých škol, nabízí nejen nabídku pozic, ale také stáží nebo tematických workshopů. JobChallenge již tradičně pořádá Masarykova univerzita (MUNI), Vysoké učení technické (VUT) a Mendelova univerzita (Mendelu), uvedla v tiskové zprávě manažerka veletrhu Silvie Otáhalová.

JobChallenge je podle pořadatelů nejnavštěvovanější veletrh pracovních příležitostí na Moravě. Letos se konal 16. ročník, předchozí dva roky byl pouze v on-line formě s ohledem na pandemii covidu. "Věříme, že při současné situaci na trhu práce není příliš náročné si nějaké zaměstnání najít, je však umění najít si takovou práci, která bude studenty a studentky rozvíjet a především bavit. A přesně s tím chceme návštěvníkům pomoci. Návštěvníci veletrhu si mohou vybrat prezentující firmy dle odvětví, ale i podle nabízených pozic, ať už se jedná o full-time, částečné úvazky nebo stáže a výzkumy," uvedla Otáhalová.

Na veletrhu letos bylo téměř 60 vystavovatelů z 15 odvětví jako například marketing, informační technologie nebo právo. "Největší zájem je určitě o marketingové a obchodní pozice. Brněnský Seznam hledá hlavně zaměstnance do vývoje a těch tady tolik není. V marketingu určitě pozice jsou, bohužel ne tady v Brně. I tak je ale fajn, že se dostaneme do povědomí případných uchazečů," řekla HR specialistka ze Seznamu Elena Burianková.

"Uchazeči k nám chodí převážně kvůli brigádám a vzhledem k tomu, že Notino vstupuje do náročné vánoční sezony, můžeme poskytnout mnoho pracovních příležitostí. Máme volné pozice v HR, marketingu, IT a administrativě, což je pro mnoho uchazečů zajímavé odvětví," sdělil Petr Horal z oddělení HR z firmy Notino.

O vývojáře byl napříč firmami velký zájem, podle některých uchazečů naopak chyběly nabídky pro studenty a absolventy humanitních věd. "Spousta pozic je zde spíše technicky zaměřená, firmy často hledají vývojáře a programátory. Chybí mi tady více nabídek humanitního zaměření," řekl třiadvacetiletý student Masarykovy univerzity Šimon.

Veletrh naopak prospěl další studentce. "Studuju chemii přírodních látek na VUT v Brně a moje představa ideální pozice je práce v laboratoři, chtěla bych buď kontrolovat kvalitu, nebo vyvíjet nové produkty. Nějaké zajímavé pozice jsem tady na veletrhu určitě našla, navíc mám vytipované i jiné možnosti z dřívějška. Po dostudování tedy budu určitě vědět, kam se obrátit," řekla čtyřiadvacetiletá studentka VUT Lenka.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny