počkejte prosím, zpracovávám data

Festival Jsme Ostravská připravila koncerty, sportovní akce i diskuse

26. 6. 2023


(čtk) Ostravská univerzita (OU) chystá na středu festival Jsme Ostravská!, který se uskuteční v nedávno otevřeném univerzitním City Campusu na výstavišti Černá louka v centru krajského města. Součástí programu budou koncerty mladých interpretů, tvůrčí dílny, sportovní aktivity, soutěže i diskusní scéna, sdělila mluvčí univerzity Jitřenka Navrátilová.

"Cílem festivalu je přiblížit univerzitu veřejnosti, ukázat její vstřícnou tvář i mladého ducha a velkou rozmanitost. Ostravská univerzita na festivalu kreativně přibližuje veřejnosti vědeckou a uměleckou činnost," uvedl vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace OU Adam Soustružník. Návštěvníci si budou moci při komentovaných prohlídkách prohlédnout i obě budovy kampusu.

"Na místě bude připravena dětská zóna s půjčovnou hraček či malováním na obličej. Starší návštěvníci budou moci pokládat své dotazy ohledně studia, jednotlivých programů a přijímacích zkoušek i obecně Ostravské univerzity ve stánku Poradenského a kariérního centra OU," uvedla mluvčí.

Na hlavním pódiu budou koncertovat zpěvák a kytarista Marcell, debutující zpěvačka LinaKaro, mladý raper Grey256 nebo kapela N.O.H.A. Připravena bude také interaktivní zóna tvůrčích dílen. "Návštěvníci se například díky takzvanému gerontoobleku vcítí do kůže seniora a vyzkouší si každodenní výzvy pokročilého věku života. Nachystány budou ukázky první pomoci, prezentace včelího úlu včetně jeho živých obyvatel, a to i s výrobou vlastní svíčky z včelího vosku, odlévání pamětních medailí nebo linoryt," řekla Navrátilová.

Chybět nebudou ani sportovní aktivity, protože součástí City Campusu je sportovní zázemí. K dispozici bude hřiště na streetball, kopanou, plážový volejbal, běžecká dráha a lodě, kterými se návštěvníci mohou svézt po řece Ostravici. Na střeše budovy sportu si mohou vyzkoušet simulátor formule.

Diskusní fórum nabídne tři moderované diskuse zaměřené na budoucnost učitelské profese, využívání umělé inteligence i směřování Ostravy. Diskutovat budou primátor Ostravy a absolvent Ostravské univerzity Jan Dohnal (Spolu), youtuber a influencer Jan Petrus a sociální geograf Ondřej Slach.

Už dopoledne začne bitva O pohár Ostravské univerzity. "Nabídne souboj středoškoláků z pěti škol našeho kraje v disciplínách prověřujících jejich fyzické i kreativní schopnosti, stejně jako hloubku a pestrost lety získaných znalostí," doplnila mluvčí. Vstup na festival je zdarma.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny