počkejte prosím, zpracovávám data

Brandýs nad Labem přístavbou rozšíří ZŠ Na Výsluní o šest nových tříd

28. 6. 2023


(čtk) Brandýs nad Labem připravuje přístavbu Základní školy Na Výsluní, vznikne v ní šest tříd pro 180 dětí, výtah, dvě tělocvičny a gymnastický sál. Stavba vyjde na 131 milionů korun, město na ni využije dotaci ministerstva školství ve výši 91 milionů korun. Teď připravuje výběrové řízení na stavební firmu, přístavba by mohla sloužit od září 2025, řekl  místostarosta Jan Jirovský (Vy jste město).

Počet obyvatel v souměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav by se měl díky masivní výstavbě z posledních let výrazně zvýšit a kapacity základních škol nebudou stačit. "Pro přípravu jsme využili původní stavební povolení na nástavbu šesti odborných učeben v ZŠ Na Výsluní. Projekt jsme přepracovali, nyní jsou to kmenové učebny, a doplnili jsme další zázemí," řekl Jirovský. Rozšířit se mají i šatny a jídelny. Díky výtahu bude škola první plně bezbariérovou ve městě. Do školního areálu přibyde i vodní biotop, který má sloužit jako praktický výukový prostředek. Na podzim chce město vybrat stavební společnost, stavět by se mohlo začít příští rok na jaře.

V souměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav žije téměř 20.000 lidí, tři základní školy mají kapacitu pro 2610 žáků. "V těchto školách je dnes téměř 400 dětí z okolních obcí, předpokládáme, že pro ty by v budoucnu měla sloužit hlavně budoucí svazková škola," doplnil Jirovský. Architektonický návrh nové svazkové školy budované spolkem obcí pro 900 dětí ve Staré Boleslavi vybralo vedení města minulý týden. S jejím otevřením se počítá v září 2026.

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny